WIDEO: Alimkhanuly pokonuje Bentleya na gali Top Rank

Alimkhanuly
Źródło: Top Rank / Mikey Williams

Za nami gala Top Rank, która odbyła sie w Pearl Concert Theater w Palms Casino Resort w Las Vegas a na której w walce głównej wieczoru zmierzyli się Janibek Alimkhanuly (13-0, 8 KO) oraz pretendent Denzel Bentley (17-2-1, 14 KO).

Po 12-rundowym boju zwyciężył Kazach, który jednak musiał się napracować i robić jak najlepszy użytek z siły swoich ciosów, jako że przeciwnik był bardzo dobrze przygotowany kondycyjnie i nie odpuszczał przez całą walkę. Początek wyglądał obiecująco dla mistrza i mogło się wydawać że będzie to łatwe zwycięstwo. W środkowych runach jednak Alimkhanuly opadł z sil i walka się nieco wyrównała.

Bliski zakończenia przed czasem walki byl Kazach ponownie w rundzie 12 kiedy to miał przeciwnika zranionego. Nie docisnął jednak nie poszukał wykończenia. Walka zakończyła się na punkty jednogłośną decyzja na korzyść Janibeka. Sędziowie punktowali: 116-112, 116-112 oraz 118-110.

Problemy jakie można zaobserwować u mistrza to brak silnika na walkę na pełnej intensywności przed 12 rund oraz walka kombinacjami mocnych ciosów. Zamiast tego często nastawia się on na jeden mocny cios i ma przestoje w czasie walki. Gdyby włączył kombinacje mocnych ciosów przeciwko Bentelyowi walka mogła i pewnie zakończyłaby się przed czasem.

Po ostatniej walce Kazacha będzie prawdopodobnie wielu zainteresowanych walka o posiadany przez niego pas i wielu dobrych zawodników kategorii średniej sprawi mu większe problemy niż zrobił to w czasie ostatniej walki Denzel Bentley. Bo na jakaś znaczna poprawę w stylu boksowania Kazacha w jego wieku nie ma co raczej liczyć.

Fragmenty walki w materiale udostępnionym przez Top Rank możecie zobaczyć poniżej:

Źródło: Top Rank

(Redakcja, Boxing News 24/7)

1 Trackback / Pingback

  1. WIDEO: Alimkhanuly-Bentley. Wyniki wszystkich walk gali Top Rank - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*