Teofimo Lopez vs Sandor Martin: pełna karta walk + info o zawodnikach

Teofimo Lopez
Źródło: Top Rank

Gala Top Rank, na której głównym starciem będzie walka Teofimo Lopez vs Sandor Martin odbędzie się jutro w Madison Square Garden.

Początkowo rywalem Lopeza miał być  Jose “Sniper” Pedraza jednak ten zachorował i nie był w stanie walczyć w tym terminie. Jako zastępstwo zakontraktowanego byłego mistrza Europy Sandora Martina. Walka odbędzie się na dystansie 10 rund i będzie oficjalnym eliminatorem do pasa WBC.

Pochodzący z Brooklynu Teofimo Lopez (17-1, 13 KO), to były król wagi lekkiej. W kategorii junior półśredniej zadebiutował w sierpniu, przegrywając w siódmej rundzie przez nokaut z Pedro Campą. NA drodze do zdobycia pasa w drugiej kategorii wagowej stanie mu leworęczny zawodnik z Hiszpanii i z pewnością postara się pokrzyżować plany.

Pochodzący z Barcelony Sandor Martin (40-2, 13 KO) jest autorem jednej z większych niespodzianek roku 2021 kiedy to pokonał Mikey’a Garcię większościowa decyzja sędziowska. Tym samym wysłał Garcię na emeryturę. Później pokonał jeszcze w kwietniu 2022 roku Jose Felixa przez jednogłośna decyzje sędziowska.

Na gali będzie także akcent polski. Nasz ciężki Damian Knyba kontynuuje swoja przygodę za oceanem i zmierzy się na omawianej gali z Emilio Salasem. Trzymamy kciuki.

Pełna karta walk tego wydarzenia wygląda następująco:

Teofimo Lopez vs Sandor Martin (kategoria super lekka)
Jared Anderson vs Jerry Forrest (kategoria ciezka)
Xander Zayas vs Alexis Salazar (kategoria super polsrednia)
Keyshawn Davis vs Juan Carlos Burgos (kategoria lekka)
Jahi Tucker vs Ivan Pandzic (kategoria polsrednia)
Bruce Carrington vs Juan Tapia (kategoria piorkowa)
Mike O’Han Jr. vs Delante Johnson (kategoria junior polsrednia)
Frederic Julan vs Joe Ward (kategoria polciezka)
Damian Knyba vs Emilio Salas (kategoria ciezka)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*