KBN 26: Adam Balski pokonuje Michala Plesnika. I kończy karierę?

KBN 26
Źródło: Knockout Boxing Promotions

Za nami gala KBN 26, która odbyła się w Nowym Sączu. Adam Balski (18-2, 10 KO) pokonał Michala Plesnika (9-6, 7 KO) jednogłośną decyzją sędziowską.

Balski ostatnia swoja walkę stoczył w październiku 2022 w Zakopanem gdzie szybko pokonał Słowaka Nicolasa Holcapfela. Był to powrót po emocjonującej, ale niestety przegranej, batalii z Alenem Babiciem.

Michal Plesnik pokonał z kolei sensacyjnie w swojej wcześniejszej walce polskiego olimpijczyka Igora Jakubowskiego i zadał mu pierwsza porażkę w boksie zawodowym.

Walka pomiędzy Adamem Balskim i Michalem Plesnikiem rozpoczęła się spokojnie. Pierwsze dwie rundy panowie badali się wzajemnie i niewiele się działo w ringu. Od trzeciej rundy Polak trochę podkręcił tempo. Na bardziej agresywny atak Balski zdecydował się w rundzie 6 i wtedy pod naporem ciosów Plesnik wylądował na deskach. Powstał jednak i wszystko wróciło do „normy”. I tak walka wyglądała do samego końca. Balski atakował, a Plesnik się bronił.

Po ostatnim gongu sędziowie oglosili jednogłośne zwycięstwo Adama Balskiego. Punktowali 78-73, 80-71, 80-71.

W wywiadzie po zakończeniu walki Balski enigmatycznie trochę powiedział, ze była to chyba jego ostatnia walka. Poproszony o wyjaśnienie i rozwiniecie tematu jednak tego nie zrobił. Może w jakimś kolejnym wywiadzie uda się od niego dowiedzieć trochę więcej.

1 Trackback / Pingback

  1. KBN 26: Kompletne wyniki gali w Nowym Sączu - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*