Atak na zawodników kadry polskiej w MMA w Serbii: życiu zawodników już nic nie zagraża. Oświadczenie stowarzyszenia MMA Polska.

MMA Polska
Foto: Stowarzyszenie MMA Polska

Wczoraj pisaliśmy o ataku w Belgradzie na dwóch polskich zawodników amatorskiej kadry MMA Polska, którzy pojechali rywalizować na Mistrzostwach Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2022. Możecie o tym ponownie przeczytać TUTAJ. Jeszcze wczoraj donoszono, ze życie jednego z zawodników może być zagrożone. Na szczęście dziś informacje są już bardziej optymistyczne i podobno nie ma ju zagrożenia życia. Trzymamy kciuki za zawodników i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Poniżej oficjalne oświadczenie prezesa stowarzyszenia MMA Polska w związku z tymi feralnymi zdarzeniami z Belgradu.

Oświadczenie Stowarzyszenia MMA Polska w sprawie ataku na zawodników Kadry Polski w MMA

W związku z przykrym dla nas wszystkich incydentem, którego ofiarami stali się trzej zawodnicy MMA, a który miał miejsce na terenie Serbii w dniu 15 lutego 2023 roku, przekazujemy kluczowe informacje.

Kadra Polski przebywa aktualnie na Mistrzostwach Świata MMA w Belgradzie. Wczoraj, po aktywnościach sportowych, w czasie prywatnym, trzej zawodnicy kadry, którzy zakończyli już swoje zmagania na wcześniejszym etapie turnieju, wybrali się do centrum miasta, gdzie zostali niestety brutalnie zaatakowani przez nieznanych napastników. Jeden z polskich sportowców nie doznał żadnych obrażeń, a kolejnych dwóch, którzy zostali ugodzeni nożem, jest pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej. Ich rany zostały odpowiednio zaopatrzone, a życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Wyjaśnienie szczegółów zdarzenia oraz zabezpieczenie materiałów dowodowych jest aktualnie przedmiotem czynności prowadzonych przez lokalną policję, z którą nasi poszkodowani zawodnicy, a także my, pozostajemy w stałym kontakcie.

Jako Stowarzyszenie MMA dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić pełną opiekę zawodnikom i ich bliskim. Na miejscu jest obecny dyrektor operacyjny Stowarzyszenia MMA Polska, który nadzorują proces, jesteśmy także w bezpośrednim kontakcie z Ambasadą Polski w Belgradzie.

Wyłącznie przytomność zawodników i ich błyskawiczne reakcje zapobiegły znacznie gorszemu scenariuszowi wydarzeń. Bezwzględnie sprzeciwiamy się wszelkim aktom przemocy na jakimkolwiek tle, a agresja, która miała miejsce jest przykładem tchórzostwa.

Prezes Zarządu Martin Lewandowski

Więcej informacji na https://mmapolska.org/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*