PFL Challenger Series 2023 Tydzień 8: Noc drugiej szansy / Denzel Freeman z kontraktem + pełne wyniki gali

PFL Challenger Series
Foto: Sherdog

Wczoraj miała miejsce 8 już w tym roku gala z cyklu PFL Challenger Series. W tygodniu 8 o kontrakt rywalizowało 8 zawodników w czterech walkach w rożnych kategoriach wagowych: lekkiej, półśredniej, ciężkiej oraz kobiecej piórkowej. Zawodnicy w dwóch walkach finałowych tego wieczoru rywalizowali po raz drugi w tej edycji.

W pierwszej walce wieczoru Ali Omar (5-2) wygrał przez niejednogłośną decyzję z Sanonem Sadeckiem (3-2). W drugiej walce Denzel Freeman (4-0) szybko pokonał Raidena Kovacsa (0-1), kończąc walkę w zaledwie 27 sekund doprowadzając do głowy rywala kopniecie. W kolejnej walce, Evelyn Martins (4-0) pokonała Jackie Cataline (3-2) przez jednogłośną decyzję. W wyróżnionej walce wieczoru Kendly St. Louis (9-4) wyeliminował Paulo Henrique (14-7) wygrywając przez jednogłośną decyzję sędziowską.

Czterech zwycięzców zostało zawężonych do dwóch: Freemana i Martinsa. Finalny wyboru tego, który otrzyma kontrakt naturalnie leżał w rękach głosujących.

Panel celebrytów w tym tygodniu składał się z byłego mistrza UFC Randy’ego Couture’a, dwukrotnej mistrzyni PFL Kayli Harrison oraz wielokrotnie nagradzanego artysty i współwłaściciela PFL, Wiza Khalify. Panel celebrycki wraz z głosującymi fanami wybrał Freemana na zwycięzcę kontraktu w kategorii ciężkiej. Denzel Freeman będzie teraz rywalizował w nadchodzącym sezonie zasadniczym, gdzie sprawdzi swoje umiejętności przeciwko największym zawodnikom PFL.

Wyniki wszystkich walk:

  • Kendly St. Louis pokonał Paulo Henrique przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)
  • Evelyn Martins pokonała Jackie Cataline przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)
  • Denzel Freeman pokonał Raidena Kovacsa przez TKO (ciosy) w rundzie 1, 0:27
  • Ali Omar pokonał Sanona Sadecka przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 30-27)

(opracowane w oparciu o materiały MMA Junkie / USA Today)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*