Fabricio Werdum zakończył kontrakt z PFL

źródło: rey del rio / getty images

Fabricio Werdum jest prawdziwym weteranem MMA, jak informują zagraniczne media właśnie zakończył kontrakt jako zawodnik wagi ciężkiej z Professional Fighters League.

Były mistrz wagi ciężkiej UFC ogłosił w wywiadzie dla Canal Encarada, że jest „wolny” po zakończeniu umowy z organizacją. Organizacja PFL potwierdziła te informacje.

Weteran PRIDE, UFC i strikeforce – Werdum chwalił PFL jako najlepszą organizację, z jaką kiedykolwiek pracował, jeśli chodzi o traktowanie zawodników.

Po rozważaniu wycofania się z MMA w przeszłości, Brazylijczyk jest otwarty na ponowne konkurowanie, jeśli otrzyma „ofertę nie do odrzucenia”.

45 Letni Brazylijczyk ma rekord (24-9-1) w latach 2007-2020 walczył dla UFC (Bilans 12-6). Dla Pride w latach 2005-2006 (Bilans 4-2) i dla strikeforce w latach 2009-2011(Bilans 3-1).

Dla PFL walczył tylko raz, gdzie przegrał z Renanem Ferreira (6-2) jednak walka została uznana za nierozstrzygniętą.

Werdum w swojej bogatej historii walczył między innymi z Volkovem (przegrana w 2018 roku) z Polakiem Marcinem Tyburą (wygrana w 2017 roku) z Alistairem Overemeem (przegrana w 2017 roku) ze Stipe Miocicem (przegrana w 2016 roku) lub Cainem Velasquezem (wygrana w 2015 roku).

Czy Brazylijczyk finalnie przejdzie na emeryturę, czy ponownie wejdzie do oktagonu czas pokaże.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*