PFL Europe: Professional Fighters League debiutuje w Europie z całym kompletnym sezonem rozgrywek MMA

PFL Europe
Foto: PFL

PFL bywało już w Europie pojedynczymi wydarzeniami i galami. Ale w tym roku PFL postanowiło zorganizować w Europie regularny sezon rozgrywek aby wyłonić najlepszych Europejskich zawodników MMA. PFL Europe będzie składać się z regularnego sezonu, fazy Play-off oraz części mistrzowskiej (finałowej). Gale będą rozgrywane w kilku europejskich lokalizacjach: Newcastle, Berlinie, Paryżu oraz Dublinie i będą pokazywane na DAZN. Pierwsza gala już jutro. Pisaliśmy o tym szerzej TUTAJ.

„Harmonogram inauguracyjnego sezonu PFL Europe został ustalony, a fani MMA w 2023 roku będą mogli zobaczyć najlepszych europejskich zawodników MMA rywalizujących w prawdziwym formacie sportowym PFL, na żywo na platformie DAZN” – powiedział Peter Murray, dyrektor generalny Professional Fighters League. „Wydarzenia sezonu regularnego PFL Europe odbędą się w marcu w Newcastle w Wielkiej Brytanii oraz w lipcu w Berlinie w Niemczech. Półfinaliści regularnej części sezonu wezmą udział w turnieju Play-off, pojedynczej eliminacji, która odbędzie sie na gali w Paryżu we wrześniu 2023. Zwycięzcy fazy Play-off awansują do fazy mistrzowskiej (finałowej), która bedzie miec miejsce na gali w Dublinie, w Irlandii, w grudniu.”

Źródło: Professional Fighters League

Pierwsza międzynarodowa liga regionalna PFL, PFL Europe, ma na celu zaprezentować najlepsze wschodzące talenty kontynentu przez cały rok 2023, na kolejnych odbywających się mniej więcej co trzy miesiące wydarzeniach: w Vertu Motors Arena w Newcastle w Anglii (25 marca), w Verti Music Hall w Berlinie, w Niemczech (8 lipca), w Zenith Paris, we Francja (30 września) oraz na koniec w 3Arena w Dublinie w Irlandii (8 grudnia). Koncepcja cyklu obejmie 32 czołowych europejskich zawodników rywalizujących w czterech kategoriach wagowych na zasadzie „Wygraj i awansuj / przegraj i wracaj do domu”. Po czterech wydarzeniach, czterech mistrzów zostanie koronowanych, jeden w każdej kategorii wagowej. Każdy z mistrzów otrzyma nagrodę w wysokości 100 000 $ i szansę na zdobycie miejsca w światowym, globalnym sezonie PFL z pulą nagrów o wartości 1 miliona dolarów.

Grafik gal w ramach PFL Europe:

  • 25 marca, sobota, Newcastle, Wielka Brytania, Vertu Motors Arena (Sezon zasadniczy)
  • 8 lipca, sobota, Berlin, Germany, Verti Music Hall (Sezon zasadniczy)
  • 30 września, sobota, Paryż, Francja, Zenith Paris La Villette (Play-offs)
  • 8 grudnia, piątek, Dublin, Irlandia, 3Arena (Finały)

Professional Fighters League:

Professional Fighters League (PFL) to najszybciej rozwijająca się i najbardziej innowacyjna liga sportowa. PFL plasuje sie na 2 miejscu na świecie w gronie firm organizujących walki MMA, pod względem wszystkich kluczowych wskaźników i jedyną firmą w formacie sezonu sportowego, w którym zawodnicy rywalizują w sezonie zasadniczym, play-offach i mistrzostwach.

PFL posiada cztery globalne franczyzy walk na żywo: PFL League Season, PFL Challenger Series, PFL PPV Super Fights oraz PFL Europe. PFL jest emitowany na żywo w Stanach Zjednoczonych w ESPN i ESPN + oraz jest nadawany i transmitowany do 140 krajów z 25 wiodącymi międzynarodowymi partnerami medialnymi, w tym DAZN, DirectTV, Viaplay, Sky Sports i MBC.

PFL ma podpisane umowy sponsorskiej z dziesiątkami głównych sponsorów, takich jak Anheuser-Busch, GEICO, Bose, US Marine Corps i Celsius Energy Drink. PFL jest także wspierane przez jednych z największych inwestorów, w tym takie podmioty jak Ares, Luxor Capital, Elysian Park Ventures, Knighthead, Legends oraz wielu właścicieli drużyn NBA, MLB, NHL i MLS.

Mieszane Sztuki Walki / Mixed Martial Arts (MMA):

Mieszane Sztuki Walkii (MMA), to najszybciej rozwijający się sport tej dekady, z ponad 600 milionami fanów na całym świecie oraz najmłodszą publicznością w historii sportu.

(Opracowane na podstawie informacji prasowych PFL)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*