KSW 82: Gracjan Szadziński vs Wilson Varela / 13 maja 2023

KSW 82

Ogłoszono drugie starcie na majową galę KSW 82. Już 13 maja w kategorii lekkiej zmierzą się Gracjan „Terminator” Szadziński (9-5-0) oraz Wilson „The Prototype” Varela.

Gracjan Szadziński rozpoczął zawodowa karierę w roku 2023. W swojej karierze walczył na galach takich federacji jak Babilon MMA, Spartan Fight oraz KSW. Na galach KSW stoczył w sumie siedem walk a jego bilans to 3-4. Ostatnie 4 lata nie są niestety najlepsze jeżeli chodzi o wyniki tego zawodnika. Z 5 stoczonych walk, dwie wygrał a trzy zakończyły się jego porażka. Przegrywał z takimi zawodnikami jak Valeriu Mircea na gali KSW 76, Artur Sowiński na gali KSW 53 oraz Marian Ziółkowski na gali KSW 48. W międzyczasie udało mu się wyjść zwycięsko z walk z Janem Sirokym (to była jednak walka na gole pieści na gali Genesis 1) oraz z Francesco Moriccą na gali KSW 66.

Wilson Varela rekord ma zbliżony do Szadzińskiego. Karierę w MMA zaczął w roku 2014, ale po stoczeniu kilku walk zrobił sobie 5 letnia przerwę od wstępów w latach 2016-2021. Powrócił w roku 2021 i od tej pory pozostaje bardzo aktywny. Stoczył już 9 pojedynków. W tym roku do tej pory wychodził już do oktagonu dwa razy. Majowy występ na KSW 82 będzie już trzecim tegorocznym występem tego zawodnika. Rok 2022 był dla Vareli połowicznie udany i zakończył sie bilansem 2-3. Za to w tym roku póki co jego bilans to 2-0. Spróbuje go na pewno popsuć Gracjan Szadziński.