Frank Mir zakończy karierę występem na gali UFL 3, na której wystąpi także jego córka Bella

Frank Mir
Foto: @ladymir11 Instagram

Legenda i weteran MMA, Frank Mir, planuje zakończenie kariery zawodniczej. Tak donosi portal BJPenn.com. Takie podobno było marzenie Mira aby przypieczętować swoja historie występem na którym zawalczy jego córka Bella. United Fight League (UFL) właśnie ogłosiło, ze to się wydarzy i ze Frank Mir zawalczy na gali UFL 3 z przeciwnikiem, który zostanie niebawem ogłoszony. Rywalka Belli także nie jest jeszcze podana do wiadomości. Walka ma mieć miejsce 12 sierpnia na gali w Phoenix w Arizonie, USA.

„Jedną z moich ambicji, którą kiedyś ujawniłem i której naprawdę chciałbym się trzymać, jest walka na tej samej karcie co moja córka” – powiedział Mir. „To byłoby wspaniałe doświadczenie dla ojca i córki, a ilu ludzi może powiedzieć, że robiło to w swojej karierze? Rywalizuj jako sportowiec na tej samej arenie co ich dziecko. Byłby to moment przekazania pochodni, moment końca mojej kariery i rozpoczęcia jej kariery. Musiałbym zrobić z tego walkę MMA, żeby tak się stało.”

Frank Mir (19-13 MMA) tak naprawdę nie walczył w MMA od czasu, gdy pokonał Roya Nelsona gali Bellator 231 w październiku 2019 roku. Ale nigdy oficjalnie kariery nie zakończył. W międzyczasie zawalczył ze Stevem Cunninghamem w boksie zawodowym oraz z Kubratem Pulevem na gali Triad Combat 1. Frank Mir to były mistrz wagi ciężkiej UFC. W swojej karierze zawodniczej wygrywał z takim zawodnikami jak Mirko Crop Cop, Brock Lesnar czy Tim Sylvia.

Córka Franka, Bella Mir (3-0) rozpoczęła swoją profesjonalną karierę w MMA w październiku 2020 roku. Wtedy to pokonała Danielle Wynn przez decyzję sędziowską. W kolejnej walce, w grudniu 2020 roku, 20-latka wygrała przez poddanie z Almą Cespedes. Ostatnia walkę stoczyła w czerwcu 2022 roku, kiedy to pokonała Jessicę Link przez poddanie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*