KBN 27: Różański vs Babić / podsumowanie i wyniki wszystkich walk. Łukasz Różański mistrzem świata w kategorii bridger!

Łukasz Różański
Foto: Knockout Promotions

Za nami gala KBN 27 z trzema walkami mistrzowskimi na rozpisce. Poniżej podsumowanie wszystkich walk.

W pierwszych dwóch walkach nieobjętych transmisją telewizyjną wygrali debiutanci. Ada Jędrzejczyk pokonała Monikę Lis przez TKO. Podobnie Daniel Płonka zakończył swoją walkę z Marko Petricieviciem.
W trzeciej walce otwierającej transmisję telewizyjną Tobiasz Zarzeczny zwyciężył na punkty debiutującego Andrija Kuzmana. W ostatniej walce karty wstępnej Piotr Łącz zrobił to co robił do tej pory, znokautował swojego rywala. Walka trwała 46 sekund.

W pierwszej walce karty głównej Laura Grzyb pokonała Marię Cecchi i wywalczyła pas EBU po zaciętej walce i niejednogłośnej decyzji sędziowskiej. Zdecydowanie był to najtrudniejszy test w karierze Laury a wynik mógł pójść w obie strony.

W kolejnej walce, w pojedynku brytyjsko-brytyjskim, Steed Woodall pokonał jednogłośną decyzją sędziowską swojego rodaka, Borisa Crightona. W kolejnym pojedynku Jamie Tshikeva szybko pokonał przez KO w rundzie drugiej Michała Bołoza.

W kolejnym pojedynku mistrzowskim Michał Cieślak pokonał przez TKO w rundzie 4 Dylana Bregeona i został mistrzem Europy w kategorii cruiser. Sztuka znokautowania Dylana Bregeona nie udała się Billiamowi-Smithowi w Wielkiej Brytanii, udała się za to Michałowi, co też może dodać Michałowi dodatkowej pewności siebie (której mu nie brakuje) przed kolejną szansą na zdobycie mistrzostwa świata, która na pewno niebawem się pojawi.

W co-main evencie Martin Bakole dał lekcję boksu Igorowi Shevadzutskyiemu. Ukrainiec był niemiłosiernie, z zimną krwią, obijany przez dwie rundy. W rundzie drugiej zapoznał się także z deskami. W trzeciej rundzie sędzia Gortat, słusznie, przerwał walkę zaoszczędzając zdrowia Shevadzutskyiemu. Nikt inny jak Bakole zasługuje na szanse mistrzowską. Niestety jest to obecnie chyba najbardziej unikany pięściarz a kategorii ciężkiej. W wywiadzie po walce, jeszcze w ringu Martin Bakole zwrócił się do Dilliana Whyte i Daniela Dubois i wyzwał ich na pojedynek. Bakole stwierdził także, że jest gotowy także na walkę a Oleksandrem Usykiem. Martin powiedział także, że chciałby powalczyć kiedyś o tytuł mistrza świata w swoim rodzinnym kraju, Kongo.

W walce wieczoru było to co miało być. Było intensywnie i było krótko. Ale co najważniejsze poszło po naszej, polskiej, myśli. A Łukasz Różański został mistrzem świata wagi bridger. Wszystko zakończyło się w pierwszej rundzie. Łukasz Różański przeszedł od razu do ataku a Alen Babić nie chciał być dłużny ale szybszy i celniejszy był Różański. Szybko też wylądował Babić na deskach po ciosach Różańskiego. Powstał i walka została wznowiona, ale Łukasz przypuścił atak i zasypał Chorwata ciosami. Sędzia zdecydował się przerwać pojedynek. Łukasz Różański wygrywa przez TKO w rundzie 1!

Wyniki walk karty głównej KBN 27:

  • Łukasz Różański (15-0-0) pokonał Alena Babicia (11-1-0) przez TKO w rundzie 1 // walka o pas WBC w kategorii bridger
  • Martin Bakole (19-1-0) pokonał Igora Shevadzutskyiego (10-1-0) przez TKO w rundzie 3 // walka w kategorii ciężkiej
  • Michał Cieślak (24-2-0) pokonał Dylana Bregeona (12-3-1) przez TKO w rundzie 4 // walka o pas EBU w kategorii cruiser
  • Jeamie Tshikeva (5-0-0) pokonał Michała Bołoza (5-5-2) przez KO w rundzie 2 // walka w kategorii ciężkiej
  • Steed Woodall (18-1-1) pokonał Borisa Crightona (11-3-0) przez jednogłośną decyzję sędziowską (3x 77-75) // walka w kategorii półciężkiej
  • Laura Grzyb (9-0-0) pokonała Marię Cecchi (8-2-0) przez niejednogłośną decyzję sędziowską (98-92, 97-93, 96-94) // walka o pas EBU w kategorii super koguciej

Wyniki walk karty wstępnej KBN 27:

  • Piotr Łącz (6-0-0) pokonał Milosa Budincica (2-5-1) przez KO w rundzie 1 // walka w kategorii ciężkiej
  • Tobiasz Zarzeczny (3-0-0) pokonuje Andrija Kuzmana (0-1-0) na punkty (40-36) // walka w kategorii super półśredniej
  • Daniel Płonka (1-0-0) pokonał Marko Petricevica (0-7) przez TKO // walka w kategorii cruiser
  • Adrianna Jędrzejczyk (1-0-0) pokonała Monikę Lis (0-1-0) przez TKO // walka w kategorii super półśredniej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*