Kinga Krówka zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy Juniorek w boksie!

Kinga Krówka

Trwają właśnie mistrzostwa Europy Juniorów i Juniorek w Erewaniu w Armenii. W ekipie jaką wysłała Polska na te zawody znajdowała się, rywalizująca w kategorii do 60 kg, Kinga Krówka. I właśnie osiągnęła największy sukces w swojej karierze zdobywając złoty medal w swoim limicie wagowym.

Kinga Krówka dobrze radziła sobie od samego początku imprezy. Wychowanka klubu bokserskiego Sporty Walki Gostyń. W pierwszej walce na imprezie pokonała Białorusinkę Alinę Kardziushovą. W kolejnej walce, już o wejście do strefy medalowej walczyła z Włoszką Luisą Acconcia. Tę walkę Krówka także wygrała. W półfinale Kinga spotkała się z Czeszką Barborą Maxovą. Ten pojedynek nie był spacerkiem ale lepsza okazała się w nim polska zawodniczka. W finale na Polkę czekała reprezentantka Rosji Elizaveta Tokareva. Pojedynek był bardzo zacięty i obie zawodniczki dały z siebie wszystko, ale to Polka wraca do kraju ze złotym medalem.

Nie jest to pierwszy sukces polskiej pięściarki. 17-letnia dziś Kinga Krówka już w poprzednim roku pokazała się z bardzo dobrej strony na arenie międzynarodowej. W poprzednim roku Kinga Krówka zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy Kadetek w boksie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*