Czterech zawodników, w tym Krzysztof Jotko z pozytywnym wynikiem testów antydopingowych po pierwszej połowie sezonu PFL 2023

Krzysztof Jotko

Portal MMA Fighting doniósł, że z informacji pozyskanych z zaufanych źródeł wynika, iż czterech zawodników uzyskało pozytywny wynik testu na obecność zakazanych substancji po pierwszej połowie sezonu PFL 2023 w wadze ciężkiej i półciężkiej. Wśród zawodników którzy nie przeszli testów antydopingowych są były pretendent do tytułu UFC, Thiago Santos oraz weteran UFC, Polak Krzysztof Jotko.

Obaj zawodnicy, którzy zadebiutowali pod sztandarem PFL w kwietniu ubiegłego roku. W pierwszej połowie sezonu, Santos przegrał z mistrzem PFL z 2022 roku Robem Wilkinsonem w co-main evencie PFL 1, a Jotko przegrał przez decyzję sędziowską z Willem Fleurym także na gali PFL 1. Pisaliśmy o tym u nas w serwisie.

Dwóch innych zawodników, którzy również uzyskali pozytywny wynik testu na obecność zakazanych substancji, to reprezentanci kategorii ciężkiej: Bruno Cappelozza oraz Rizvan Kuniev, którzy 7 kwietnia pokonali odpowiednio Matheusa Scheffela i Renana Ferreirę na drugiej gali pierwszej połowy sezonu a więc na PFL 2. Konkretne substancje, który zostały wykryte u zawodników nie zostały póki co ujawnione. Nie została tez póki co ujawniona kara jaka spotka wymienionych zawodników. Zostaną zapewne zawieszenia ale nie wiadomo na jaki długi czas.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*