XTB KSW Colosseum 2 – Rozmowa Mateusz Borka z Pudzianowskim i Szpilką zapowiadająca walkę (Wideo).

źródło: ksw @ facebook

Gala XTB KSW Colosseum 2, już za niespełna 2 tygodnie, federacja stara się „częstować” fanów jak największą liczbą ciekawych materiałów zapowiadających to wydarzenie.

Jednym z takich kąsków jest prawie 15 minutowy materiał wideo w którym Mariusz Pudzianowski i Artur Szpilka rozmawiają z Mateusz Borkiem o nadchodzącym wydarzeniu.

Między zawodnikami widać olbrzymi respekt i wzajemny szacunek. Dla Mariusza Pudzianowskiego będzie to 27 pojedynek w MMA jego dotychczasowy bilans to 17 wygranych 8 porażek i 1 no contest.

Po ostatniej porażce z Mamedem Khalidovem, Pudzian będzie chciał wrócić na zwycięską drogę tym bardziej iż miał passę 5 walk wygranych z rzędu, m.in z Michałem Materlą, Łukaszem Jurkowskim czy Erko Junem.

Dla Artura Szpilki będzie to 3 walka w MMA, zadebiutował 18 czerwca 2022 roku na gali KSW 71 pokonując Serhiya Radchenko (czyli innego boksera który próbuje swoich sił w MMA). Następnie na gali High League 4 pokonał Denisa Załęckiego – przez kontuzję przeciwnika pod koniec pierwszej rundy.

źródło: ksw @ youtube

Teraz byłego pięściarza czeka poważne wyzwanie, walka z dużo bardziej doświadczonym w MMA Pudzianowskim. Czy bokserskie doświadczenie i świetna stójka Szpili wystarczą na byłego Strongmana?

Przekonamy się o tym już za 2 tygodnie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*