Poważne problemy High League – Federacja na liście sankcyjnej MSWiA.

highleague / logo

Z każdej strony docierają informację związane z federacją High League.

MSWiA (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji) w dokumentach datowanych na 29 maja wydało decyzję o zamrożeniu środków finansowych oraz dóbr gospodarczych organizacji High League. W dokumentach została również przedstawiona lista osób i podmiotów wobec których zastosowano drastyczne sankcje.

W komunikacje podanym przez MSWiA możemy wyczytać:

„High League Bielski sp. Komandytowo-akcyjna działa w ramach federacji High League, która zajmuje się organizowaniem gali typu freak show fight. Beneficjentami rzeczywistymi tego podmiotu są m.in. obywatele Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego: Khazbi Edelbiev i jego siostra Diana Edelbieva. Rodzina Edelbiev ma utrzymywać relacje z przywódcą Czeczenii – Ramzanem Kadyrowem, znajdującym się na listach sankcyjnych Unii Europejskiej, Ukrainy, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Japonii. Oddziały specjalne Ramzana Kadyrova zaangażowane są w działania wojenne Federacji Rosyjskiej na Ukrainie, a rekrutacja do nich odbywać ma się m.in. za pośrednictwem klubów mieszanych sztuk walki.”

High League za pośrednictwem swojego twittera odpowiedział:

Federacja High League została założona 28 stycznia 2021, od tamtej pory zorganizowała 6 gali, oraz jest w trakcie przygotowań do wydarzenia numer 7, datowanego na 17 czerwca tego roku.

O dalszym przebiegu sprawy będziemy informować, federacja również nie podała żadnych konkretnych informacji na temat tego czy Czerwcowa gala się odbędzie czy nie.

Pełną decyzję i dokumenty można znaleźć na stronie ministerstwa pod adresem:

https://www.gov.pl/web/mswia/decyzje-ministra-swia-w-sprawie-wpisu-na-liste-sankcyjna?fbclid=IwAR30Hubg3mi27zQGG5GFAMMwbQ6rLQggNP57IVEravym7zYW3Ja1XKVekQI

1 Trackback / Pingback

  1. Marcin Najman odniósł się do sytuacji związaną z organizacją High League - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*