Prime V – 01.07.2023 Wrocław – Pełna karta walk.

Prime 5
Foto: Prime Show MMA

Federacja Prime staje na głowie aby dostarczyć nam jak najwięcej atrakcji i stać się drugą siłą w Polskim świecie freak fightów po nagłych problemach federacji High League.

Na pierwsze w tym roku wydarzenie które ma odbyć się 1 lipca we Wrocławskiej Orbicie zaplanowano (na chwilę obecną) aż 13 pojedynków!

Karta walk:

Pierwszym ogłoszonym pojedynkiem jest starcie:

Łukasz Lupa vs Patryk „Wielki Bu” Masiak

Łukasz Lupa jest dobrze znany w środowisku Freak Fightów. Walczył 5 razy, 4 razy na galach Fame (2 wygrane i 2 przegrane) oraz raz na Prime MMA. Pokonał m.in Mielonidasa, i przegrał ostatnie dwie walki z Raperem Arabem i Pawłem Tyburskim.

Jego rywal Wielki Bu póki co nie poniósł porażki, na gali FEN 45 rozbił w 35 sekund Nikole Milanovica, a dwa tygodnie później zawalczył na wydarzeniu Krwawy Sport gdzie również wygrał. Będzie to debiut zawodnika w federacjach freak fightowych.

Drugim oficjalnie ogłoszonym zestawieniem, oraz jedną z walk wieczoru jest:

Michał „Bagieta” Gorzelanczyk vs Jaś Kapela

Bagieta i Kapela to dwie z głównych gwiazd federacji Prime, obaj zawodnicy za sobą bardzo nie przepadają. Bagieta walczył 3 razy (2 razy wygrał z Janem Pateckim i Patrykiem Śliwą) oraz raz przegrał na ostatniej gali Prime 4 z Łukaszem Wawrzyniakiem. Jaś Kapela ma za sobą 2 pojedynki (1 wygrana i 1 przegrana). W pojedynku „Dziennikarskim” na gali Prime 1 pokonał Ziemowita Kossakowskiego, i na gali Prime 2 przegrał ze Skolimem. Emocji nie zabraknie już na etapie konferencji, a co dopiero w oktagonie.

Kolejne zestawienie to:

Sebastian „Ztrolowany” Nowak vs Mateusz „Tarzan” Leśniak

Ztrolowany jest niepokonanym zawodnikiem Prime, 3 walki i 3 wygrane. Jego wyższość musieli uznać kolejno: Jakub Rygiel, Marcin Makowski i Maciej Rataj. Tarzan walczył m.in W High League gdzie przegrał z Konradem Karwatem i wygrał z Pawłem Bombą. Następnie zawalczył na gali Prime 3 gdzie przegrał z Kacprem Kabarą.

Czwartym ogłoszonym pojedynkiem i tym samym walką wieczoru zostało zestawienie:

Kasjusz „Don Kasjo” Życiński vs Dominik Zadora

Don Kasjo czyli „twarz” Prime MMA oraz jeden z najlepszych Polskich freak fighterów zmierzy się z Dominikiem Zadorą czyli utytułowanym zawodnikiem, m.in byłym mistrzem FEN i DSF Kickboxing Challenge.

V zestawienie tak jak Piąta odsłona gali Prime, to jedno z najbardziej kontrowersyjnych pojedynków w całej historii Polskich Freak Fightów.

Adrian „Puszbarber“ Salwa vs Ewa Piątkowska

Pojedynek Mężczyzna – Kobieta. Zestawienie byłej Mistrzyni WBC i Mistrzyni Europy w Boksie z początkującym freak fighterem jednak znacznie cięższym. Żeby było ciekawiej to Mistrzyni wyzwała Puszbarbera do walki i została ona zaakceptowana. Pojedynek oczywiście w formule bokserskiej.

Kolejne zestawienie to walka zawodowców:

Kacper „Polish Machine” Miklasz vs Daniel „Hunter” Więcławski

Polish Machine to były finalista Wotore, walczył też dla FEN a ostatnio dla Quest MMA w Maju tego roku. Hunter to „Gromdziarz” walczył na 7 galach Gromda, jego bilans to 4 wygrane i 3 porażki. Tutaj nie powinno zabraknąć mocnych wymian tym bardziej iż walka odbędzie się w K1 w małych rękawicach.

Kolejne zestawienie to walka napędzona mocnym konfliktem w polskim internecie.

Adrian Cios vs Łukasz “Młody Magical” Zwierzyński

Adrian Cios jest dobrze znany fanom freak fightów. Na Prime walczył 3 razy i wszystkie swoje walki przegrał, więc istnieje duża szansa iż będzie chciał przełamać złą passę. Magical JR to młodszy brat Daniela Magicala, czyli osoby która jest mocno skonfliktowana z Ciosem poprzez sytuacje z życia prywatnego. Realny konflikt który zostanie rozwiązany w klatce.

Kolejna walka to starcie mocno sportowe:

Grzegorz „Szuli” Szulakowski vs Paweł „Trybson” Trybała.

Szuliego mogliśmy oglądać na gali Prime 2 gdzie przegrał z Normanem Parke. Występował też w KSW 7 walk (4 wygrane i 3 przegrane) oraz wcześniej w FEN czy PLMMA. Jego rywal Paweł Trybała czyli Trybson, to dobrze znany celebryta, w MMA też radzi sobie całkiem nieźle, występował w FEN gdzie jedną walkę wygrał i jedną przegrał, w PLMMA. Pokonał też w 40 sekund Najmana na gali FFF 1. Będzie to powrót zawodnika do oktagonu po 2 letniej przerwie.

Druga walka wieczoru to starcie dwóch bardzo znanych osobistości.

Paweł „Prezes FEN” Jóźwiak vs Jacek Murański.

Prezes FEN od pewnego czasu aktywnie sam walczy, zadebiutował na gali Wotore gdzie szybko rozbił Marcina Najmana, następnie w lutym tego roku walczył w pojedynku Włodarzy (Fame vs Fen) na gali Fame MMA 17 gdzie przegrał z Michałem „Boxdelem” Baronem, oraz w marcu tego roku stoczył rewanż z Najmanem który po wyrównanej walce przegrał poprzez decyzję sędziowską. Muran to znany aktor, który również walczy na galach freak fightowych, póki co występował w Fame, przegrał 2 razy z Arkadiuszem Tańculą oraz ostatnią walkę przegrał z Robertem Pasutem. Miał wystąpić w turnieju Grand Prix na gali High League, jednak z uwagi na problemy federacji pojawi się w federacji Prime. Zapowiada się bardzo emocjonujący pojedynek, warto zauważyć iż obaj zawodnicy potrafią świetnie „poddymić” na konferencjach.

Kolejne zestawienie, oraz pierwsze na karcie zestawienie kobiece:

SANDRA S VS WIOLKA

Sandra S, jest znana z hitu „Big Klamoty” bardzo charakterystyczna postać w polskim internecie. Jej rywalka Wiolka, czyli Wiola Kotelecka, walczyła dwa razy na Prime, na gali 1 i 3 gdzie pokonała Oliwię Sadkowską i przegrała z Magdaleną Lubacz. W tym pojedynku może zdarzyć się wszystko.

Kolejne, już 11! zestawienie to pojedynek męski.

Czarny Polak vs Tomasz Olejnik.

Tomasz Olejnik walczył łącznie 4 razy, bilans 3 porażki i 1 wygrana. Występował m.in na gali Fame MMA 5 i 7, oraz na gali Prime 3 i 4. Swoją ostatnią walkę wygrał z Patrykiem Śliwą, przegrał natomiast z Dawidem Malczyńskim, Mariuszem Słońskim i Mikołajem Rdzankiem. Jego rywal Czarny Polak, jak twierdzi nie miał styczności ze sportami walki, jednak na konferencji Prime 4 wyraził chęć walki z Robalinim.

Kolejne zestawienie to walka o sportowym potencjale.

Karpiński vs Sony.

Sonic Valerianov to wicemistrz Europy BJJ, nie darzy sympatią swojego rywala czyli Łukasza Karpińskiego który jest znany z występu w Hotel Paradise 2. Teoretycznie walka Amatora z byłym zawodowcem, jednak to freak fighty i wszystko się może zdarzyć.

I ostatnie dosyć ciekawe zestawienie, a zarazem mamy wrażenie iż ostatnio „coś podobnego” mieliśmy zobaczyć na gali Fame MMA.

Prezes Fen vs Red.

Ale chwila, czy Paweł Jóźwiak nie walczy z Muranem? Tak walczy, ale jeżeli wygra to zawalczy z Redem po 30 minutowym odpoczynku. Jeżeli przegra do walki ma nie dojść. Jasne zasady, jeżeli Prezes FEN będzie szczęśliwcem tego wieczoru to jego ręka zostanie podniesiona ku górze aż dwukrotnie!

Tak wygląda pełna karta walk, trzeba przyznać że 13 walk jeszcze w Polskim świecie Freak fightów nie było!

Więcej informacji na fanpage Prime MMA https://www.facebook.com/primeshowmma/

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Prime MMA – II Konferencja + Ważenie – 29/30.06.2023 – Wrocław Orbita. - Fighter.pl
  2. Prime MMA V – 01.07.2023 – Karta walk + Informacje + Transmisja + Zapowiedź - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*