Nie będzie walki Benavidez vs Canelo. Zmiana w kierunku walki Benavidez vs Morrell!

Benavidez

Mówiło się o wysokiej ofercie dla Canelo za walkę z Davidem Benavidezem i o ich potencjalnej walce w sierpniu. Sampson Lewkowicz ponoć oferował Saulowi Alvarezowi od 40 do 50 milionów dolarów za walkę ze swoim podopiecznym. Canelo się jednak nie zgodził. Kierunek Benavidez vs Canelo nie jest już więc aktualny. Promotor Davida Benavideza oznajmił, ze w związku z tym teraz planuje skonfrontować swojego podopiecznego z innym wielkim talentem kategorii super średniej, Davidem Morrellem Jr. Ta walka ponoć była już dogadana zanim wysłano propozycje Canelo. Teraz gdy temat walki z Saulem Alvarezem się wyklarował po prostu do niej wrócono.

Sam Canelo chyba dryfuje w kierunku walki z Badou Jackiem o jego pas w kategorii cruiser w Arabii Saudyjskiej (pisaliśmy o tym TUTAJ) lub nadal myśli o rewanżu z Dmitrym Bivolem. Co dokładnie planuje Canelo i z kim zawalczy, tego nadal na pewno nie wiadomo.

Walka Benavideza z Alvarezem z pewnością byłaby wielkim widowiskiem sportowym bez wyraźnego faworyta ale starcie Benvidez vs Morrell wg nas ma nie mniejsza wartość sportowa i tez trudno jest wskazać zwycięzcę takiego zestawienia. W kontekście wartości marketingowej to już całkiem inna historia. Benavidez nie ma takiej rozpoznawalności i renomy póki co jak Canelo a Kubańczyk Morrell, choć znakomitym jest pięściarzem i mistrzem, to jest raczej na początku swojej drogi zyskiwania popularności i statusu gwiazdy póki co także nie posiada. Zwycięzca tej walki w każdym razie, jeżeli rzeczywiście do niej dojdzie, i tak wcześniej czy później zapewne zmierzy się z Saulem Alvarezem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*