Polacy na galach MMA i bokserskich w weekend od 17-19 czerwca 2023

Wach

Nadchodzący weekend będzie obfitować gale z zakresu sportów walki. Odbędzie się kilka gal się w Polsce, na których siłą rzeczy większość zawodników będzie pochodzić z Polski. Taką galą będzie gala FEN 47, która odbędzie się 17 czerwca w Ostródzie a która dostarczy wielu ciekawych pojedynków w formule MMA z udziałem Polaków. Więcej na ten temat, w tym kompletna kartę walk znajdziecie TUTAJ. Odbędzie się tez gala Extra Gala „Mosina Fight Night II”, na której także otrzymamy wiele walk MMA z udziałem polskich zawodników. Więcej szczegółów w tym temacie TUTAJ. Wreszcie, 18 czerwca, odbędzie się także gala „Walcz i Pomagaj” w Ogrodzieńcu. Na ten temat więcej informacji znajdziecie TUTAJ. Jednakże, to nie wszystko jeżeli chodzi o zmagania Polaków. Poniżej podsumowujemy na jakich gala zagranicznych wystąpią Polacy w czasie nadchodzącego weekendu od 17 do 19 czerwca 2023

16 czerwca >> Bellator 297 >> Kamil Oniszczuk vs Norbert Novenyi Jr

Na gali Bellator 297 po raz drugi dla federacji Bellator MMA zawalczy Kamil Oniszczuk (9-2-0), który będzie za wszelka cenę starł się zamazać złe wspomnienia ze swojego nieudanego debiutu w Bellatorze. Przegrał wtedy przed czasem z Castello van Steenisem. Rywalem Oniszczuka na Bellator 297 będzie niepokonany Węgier Norbert Novenyi Jr. (6-0-0). Więcej na temat gali Bellator 297 do poczytania TUTAJ.

16 czerwca >> Clarke vs Wach / Chamberlain vs Bociański

Na gali w Londynie zobaczmy Mariusza Wacha. Przetestuje on olimpijczyka, brytyjskiego prospekta, Frazera Clarka. Wiadomo, że fach faworytem w tym starciu nie będzie ale liczymy na dobra walkę z jego strony. Wach niedawno miał rozgrzewkę przed ta walka, na gali Maxliga 4. Więcej informacji na ten temat, w tym kompletna karta walk, do zobaczenia TUTAJ. Na tej samej gali zawalczy inny Polak, Daniel Bociański. Ten zmierzy się z Brytyjczykiem, Isaac’iem Chamberlainem.

16 czerwca >> PFL 5 >> Aspen Ladd vs. Karolina Sobek

Na piątej gali sezonu zasadniczego PFL, w drugiej swojej walce, zawalczy Karolina Sobek. Polka nadal zachowuje teoretyczne szanse na awans do fazy play-off turnieju. Rywalką Sobek w walce na PFL 5 będzie Amerykanka Aspen Ladd. Więcej na ten temat TUTAJ.

17 czerwca >> Oktagon 44 >> Mateusz Strzelczyk, Łukasz Siwiec oraz Adrian Kępa

Na kolejnej gali produkcji Oktagon MMA, która odbędzie się w Oberhausen w Niemczech zobaczmy aż trzech reprezentantów Polski. Na Oktagon 44 zawalczy bowiem Mateusz Strzelczyk, który sensacyjnie znokautował Joricka Montagnaca na gali Oktagon 41. Poza tym zobaczmy Łukasza Siwca, który będzie rywalizował w walce rezerwowej turnieju Game Changer. Tria dopełni Adrian Kępa. Więcej informacji na temat gali Oktagon 44 do poczytania TUTAJ.

W sumie mamy więc 7 reprezentantów Polski w ten weekend na międzynarodowych galach. Jest komu kibicować i za kogo trzymać kciuki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*