Oktagon 44: Langer vs Poppeck / podsumowanie i wyniki gali / Polacy ze zmiennym szczęściem

Oktagon 44
Foto: Oktagon MMA

Za nami już gala Oktagon 44 która odbyłą się w Oberhausen, w Niemczech. W jej trakcie kibice otrzymali jedenaście walk w formule MMA. W trakcie gali odbyły się dwie walki turniejowe (ćwierćfinały) w ramach turnieju Game Changer. Odbyła się także walka rezerwowych turnieju Game Changer. Co ciekawe, na gali zawalczyło aż trzech Polaków: Łukasz Siwiec, Mateusz Strzelczyk oraz Adrian Kępa.

Adrian Kępa jako pierwszy z Polaków wyszedł do klatki. I musiał niestety uznać wyższość rywala. Hafeni Nafuka poddał Adriana już w rundzie pierwszej. Drugi z Polaków, Łukasz Siwiec, natomiast, utrzymał się w turnieju Game Changer jako zawodnik rezerwowy bo pokonał na pełnym dystansie Johna Hathawaya. Ważne zwycięstwo Polaka.

Sofiia Bagishvili, która walczyła także dla KSW niestety przegrała swoja walkę z Jacintą Austin. Walka zakończyła się już w rundzie pierwszej gdy Bagishvili była zmuszona poddać walkę.

Trzeci z Polaków, Mateusz Strzelczyk, tym razem nie sprawił niestety niespodzianki i sam przegrał przed czasem z Rafaelem Xavierem. Koniec nadszedł w ostatniej rundzie pojedynku po tym jak Polak nabawił się koszmarnie wyglądającej kontuzji.

W pierwszej walce ćwierćfinałowej turnieju Game Changer Andreas Michailidis pokonał Mohameda Grabinskiego i awansował do dalszej fazy turnieju. Michailidis wygrał przez poddanie przeciwnika w rundzie 2. Techniką kończącą jaka udało mu się wcielić w życie było duszenie trójkątne rękami.

W drugiej walce ćwierćfinałowej turnieju Game Changer Bojan Veliković, faworyt tego zestawienia, zwyciężył na pełnym dystansie Christiana Jungwirtha i jako drugi zawodnik na tej gali zameldował się w półfinałach turnieju Game Changer. Znamy już zatem wszystkich uczestników półfinałów. Podsumowanie dot. turnieju Game Changer niebawem pojawi sie na naszej stronie.

W walce wieczoru gali, w walce o pas w kategorii półciężkiej Pavol Langer (12-9-0) pokonał przez niejednogłośną decyzję sędziowską Alexandra Poppecka (16-5-0).

Z kompletnymi wynikami gali Oktagon 44 możecie się zapoznać poniżej.

Wyniki gali Oktagon 44:

 • 205 lbs // Pavol Langer pokonał Alexandra Poppecka przez niejednogłośną decyzję sędziowską // walka wieczoru o pas OKMMA interim w kategorii półciężkiej
 • 170 lbs // Bojan Veličković pokonał Christiana Jungwirtha przez jednogłośną decyzję sędziowską // walka ćwierćfinałowa turnieju Game Changer
 • 170 lbs // Andreas Michailidis pokonał Mohamed Grabinskiego przed poddanie przeciwnika (duszenie trójkątne rekami) w rundzie 3, 3:02 // walka ćwierćfinałowa turnieju Game Changer
 • 205 lbs // Rafael Xavier pokonał Mateusza Strzelczyka przez KO/TKO w rundzie 3
 • 155 lbs // Ronald Paradeiser pokonał Andrew Fishera przez KO/TKO w rundzie 3, 1:29
 • 185 lbs // Hojat Khajevand pokonał Zdenka Polivkę przez poddanie w rundzie 2, 1:04
 • 135 lbs // Antun Račić pokonał Nuno Costę przez KO/TKO w rundzie 1, 3:43
 • 170 lbs // Łukasz Siwiec pokonał Johna Hathawaya przez jednogłośną decyzję sędziowską // walka zawodników rezerwowych Game Changer
 • 115 lbs // Jacinta Austin pokonała Sofiię Bagishvili przez poddanie w rundzie 1, 2:19
 • 161 lbs // Hafeni Nafuka pokonał Adriana Kępę przez poddanie w rundzie 1, 2:15
 • 155 lbs // Hassan Shaaban pokonał Tomáša Fialę przez jednogłośną decyzję sędziowską
Oktagon 44 Karta walk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*