Tomasz Adamek i jego kropka nad „i”.

Foto: Super Express

Tomasz „Góral” Adamek, każdy miłośnik szermierki na pięści go zna i nie tylko na rodzimym poletku, ale i na płaszczyźnie międzynarodowej. „Góral” to nasza duma i ikona polskiego boksu, mistrz świata dwóch kategorii(półciężka i junior ciężka) oraz pretendent w królewskiej dywizji, gdzie w drodze po przejście do historii jako pierwszy, który sięgnął po pas w trzech najwyższych kategoriach wagowych zderzył się ze ścianą w postaci prawdziwego gladiatora Witalego Kliczki.

Foto: PAP/EPA/Robert Schlesinger / PAP

Polak to pięściarz fenomenalny i wciąż oficjalnie nie zakończył swojej przygody na ringach zawodowych, choć każdy wie, że ten moment jest tuż za rogiem. CV Adamka można by rzecz jest na bogato, bo i są tam mocni pięściarze(Briggs, Dawson, O’Neil Bell, Cunningham, Arreola, Chambers), dobrze rokujący prospekci(Ulrich, Banks, Szpilka), a i istny hegemon w postaci ww. Ukraińca. Polak nie zawsze był górą, ale wchodząc do ringu można było się liczyć z tym, że na pewno zostawi serce i dobre wrażenie między linami.

Dzisiaj w wieku 46 lat czeka na niego, co najwyżej ostatnia-pożegnalna walka. Pytanie kto miałby być przeciwnikiem na zakończenie tej niezwykle udanej kariery? Rewanż z Ericiem Moliną, a może Arturem Szpilką? Czy w sumie wydawałoby się najwłaściwsza opcja ze względu na dość spory rozbrat z ringiem Fres Oquendo?

A ty jak myślisz kto byłby najlepszym rywalem na ukoronowanie kariery naszej pięściarskiej legendy? Podzielcie się w komentarzach waszymi propozycjami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*