Jon Jones vs Stipe Miocic na UFC 295!

Foto: Yahoo Sports

Nareszcie chciałoby się rzec! Ostatnio w social mediach gruchnęła wiadomość, iż na UFC 295 będą ze sobą rywalizować legendarny Jon Jones z równie dobrze znanym Stipe Miociciem w walce o pas wagi ciężkiej. Gala odbędzie się Madison Square Garden w Nowym Jorku 11 listopada tego roku.

Foto: IMAGO/Zuma Wire

Jones (MMA 27-1, 1 NC) w ostatnim pojedynku po blisko trzyletniej nieobecności i w debiucie w królewskiej dywizji zdobył pas kategorii ciężkiej poddając Ciryla Gane i to już w pierwszej rundzie! We wcześniejszym okresie swojej kariery Jon był istnym dominatorem wagi półciężkiej odprawiając wiele mocnych nazwisk: Rua, Sonnen, Belfort Texeira, Gustafsson, Cormier. Jon Jones to istna legenda i numer jeden rankingu P4P MMA.

Miocic z kolei ma za sobą ponad dwuletni rozbrat z oktagonem i jego resume jest równie imponujące, bo znajdują się w nim tak uznane nazwiska jak Dos Santos, Overeem, Arlovski, Hunt, Cormier czy Ngannou z którym jednak ostatnim razem już poległ w rewanżu. Jednak rekord obron pasa wciąż należy do Stipe i liczba cztery w tej kwestii jak na razie jest poza zasięgiem każdego kolejnego panującego króla tej dywizji.

Obaj mieli równie długą przerwę z oktagonem i tak samo spore osiągnięcia w nim. Ta walka musiała mieć miejsce i właśnie oficjalnie wiadomo kiedy do niej dojdzie.

Bez wątpienia trzeba już dziś przygotować się na solidne grzmoty w oktagonie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*