Prawie jak Roy Jones Jr.! Niezwyciężona wschodząca gwiazda porównywana do legendarnego Amerykanina.

Foto: Charitybuzz

Znany nam i będący już na emeryturze Shawn Porter jest pod wrażeniem niepokonanego amerykańskiego prospekta, który zmierza bezpośrednio do walki o tytuł, porównując jego ostatni występ do walk samego Roya Jonesa Jr. u szczytu.

Bajeczny wręcz Roy Jones Jr. został mistrzem świata w czterech kategoriach wagowych, będąc jedynym pięściarzem, który rozpoczął swoją drogę po tytuły w wadze super średniej, kończąc mistrzostwem w królewskiej dywizji.

Foto: Daily Star

Z dużą doza prawdopodobieństwa był najlepszym bokserem ostatnich dwudziestu lat, „RJJ” łączył ekstremalną szybkość z niezrównaną siłą i kapitalną pewnością siebie, czym dominował nad swoimi rywalami podczas swoich rządów między linami.

To niewątpliwie jest wielki zaszczyt dla Jarona Ennisa stwierdził Shawn Porter w swoim podcaście, były mistrz świata porównał ostatnią walkę 26-letniego zawodnika wagi półśredniej do występu kosmicznego Jonesa Jr.

Foto: Amanda Westcott/SHOWTIME

Ennis czuł się tak dobrze w starciu z Villą, że nie stronił momentami od popisów – coś, co wykonywał Roy podczas swoich występów. Niewątpliwie to co łączy ich obu to umiejętności, którymi lubią się pochwalić.

Ostatni sukces Jarona ponownie nakręca spiralę zainteresowania wokół jego osoby, a on jest brany jako poważny kandydat na mistrza. Tego młodego wilka aż prosi się zestawić ze zwycięzcą pary Crawford vs Spence Jr. Niewątpliwie wyrasta na naszych oczach godny następca ww. dwójki.

Źródło: Boxing Social

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*