Bachodir Żalolow na rozpisce gali w Tulsie Anderson vs Rudenko 26 sierpnia!

Foto: Ring Magazine

Bachodir Żalolow ostatnio podpisał wieloletni kontrakt promocyjny z Top Rank. Uzbek jest jednym z największych talentów obecnej wagi ciężkiej – stwierdził szef Top Rank Bob Arum. 29-letni złoty medalista olimpijski zadebiutuje u Boba Aruma w ośmiorundowym pojedynku podczas gali w Tulsie 26 sierpnia, rywal na chwile obecną nie jest jeszcze znany, ale zostanie ogłoszony wkrótce.

Żalolow (12-0, 12 KO) reprezentował Uzbekistan na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku, ponosząc porażke z ostatecznym srebrnym medalistą Joe Joycem, zanim został zawodowcem w 2018 roku, pokonując Hugo Trujillo przez TKO w trzeciej rundzie i w tym samym roku zaliczył trzy kolejne zwycięstwa przez nokaut.

Foto: Sky Sports

Po dwóch kolejnych wygranych przed czasem w 2019 roku, zastopował Wilfrido Leala pod koniec 2020 roku i znokautował Kristapsa Zutisa. Żalolow ponownie spróbował swoich sił na amatorstwie w 2021 i zdobył złoto olimpijskie, rozprawiając się z obecnym kolegą z grupy Top Rank Richardem Torrezem Jr. w starciu  o mistrzostwo. Kontynuował swoją niezwykłą amatorską passę w maju, zdobywając złoty medal na Mistrzostwach Świata 2023 w Taszkiencie w Uzbekistanie. Uzbek powraca w szeregi zawodowców z nienagannym bilansem walk na nim i trzeba przyznać, że dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi, umiejętnościami, oraz sporą siła w rękawicy, co jeszcze bardziej wzmacnia dobre rokowania, co do jego osoby.

Źródło Boxing Scene

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*