Fulton vs Inoue – wielka walka dwóch zunifikowanych mistrzów / karta walk + zapowiedź / 25 lipca 2023

Nietypowo jak na duże wydarzenie bokserskie, bo we wtorek, 25 lipca, odbędzie się walka o zunifikowane mistrzostwo świata w kategorii super koguciej. Mistrzem broniącym swoich tytułów (pasy WBO i WBC) będzie Amerykanin Stephen Fulton (21-0-0, 8 KO). Tym który będzie próbował mu je odebrać będzie przybysz z niższej kategorii wagowej, koguciej, który z kolei tam jest zunifikowanym mistrzem. Mowa oczywiście o Naoyi 'Potworze’ Inoue (24-0-0, 21 KO). Wielkim faworytem walki jest oczywiście goszczący na wysokich miejscach rankingów P4P Inoue, ale Fultonowi oczywiście szans odbierać nie można. Szykuje się naprawie bardzo dobra walka, której nie można przegapić.

Stephen Fulton ostatnia skuteczna obronę swoich pasów zaliczył rok temu przeciwko Danny’emu Romanowi (29-4-1). Inoue z koli walczył w grudniu 2022 roku i pokonał Paula Butlera.

w co-main evencie zobaczymy znakomitego olimpijczyka, Kubańczyka Robeisy Ramireza (12-1-0), który pomimo falstartu na zawodowych ringach wydaje się powoli odnajdywać na zawodowstwie. Będzie on bronic swojego pasa WBO w kategorii piórkowej. A tym który będzie próbować mu go odebrać będzie Japończyk, Satoshi Shimizu (11-1-0)

Z kompletną kartą walk gali, szczegółami transmisji oraz zapowiedzią, możecie się zapoznać ponizej:

Transmisja gali Fulton vs Inoue:

W USA gala bedzie tranmistowana na platformie ESPN+, na Wyspach Brytyjskich z kolei za transmisje bedzie odpowiedzialne Sky Sports. Nie wiadomo czy jakas polska platforma galę pokaże. Start wydarzenia o godzinie 14:00, we wtorek 25 lipca.

Karta walk gali Fulton vs Inoue:

 • 122 lbs // Stephen Fulton vs. Naoya Inoue // walka o pasy WBO i WBC w kategorii koguciej
 • 126 lbs // Robeisy Ramirez vs. Satoshi Shimizu // walka o pas WBO w kategorii piórkowej
 • 122 lbs // Yoshiki Takei vs. Ronnie Baldonado
 • 108 lbs // Kanamu Sakama vs. Ryu Horikawa
 • 130 lbs // Chihiro Iwashita vs. Hiroyuki Takahara
 • 135 lbs // Taiga Imanaga vs. Hebi Marapu
 • 115 lbs // Yuki Kajitani vs. Masato Shinoda
 • 105 lbs // Kenta Kawakami vs. Takero Kitano
 • 126 lbs // Kenta Yamakawa vs. Ryosuke Nakamura

Zapowiedź walki Fulton vs Inoue:

3 Komentarze

 1. Rywalizacja w dechę! Zobaczymy czy „Potwór” Inoue upoluje lotnego Fultona, bo w innym wypadku Stephen jest w stanie ogarnąć to na punkty, tym bardziej, iż wata nie predysponuje go do nokautu. Natomiast Kubańczyk Ramirez nie powinien mieć kłopotów, ale to pewnie walka przede wszystkim promocyjna na azjatyckim rynku.

 2. Dokladnie. Inoue musi poszukac nokautu (zreszta on zawsze szuka), ale pewnie mu sie to uda bo z drugiej strony nie bedzie za duzego zagrozenia wiec moze nawet przyjmowac czesciej byle by moc za chwile mocniej oddac. Walka tak czy inaczej ciekawa niezmiernie.
  A Ramirez dostał Japonczyka, ktorego pewnie bez problemu wypunktuje. Innych zawodnikow nawet niestety nie kojarze. Jest tam moze ktos na kogo warto zwrocic uwage?

  • Jest Wood, Lara, Figueroa, Warrington i może Vargas, ale moim zdaniem Ramirez będący w gazie robi każdego z ww. wymienionych.

1 Trackback / Pingback

 1. Stephen Fulton vs Naoya Inoue – Oko w oko przed jutrzejszą galą w Tokio (WIDEO) - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*