TFL 27: Skrzypek i Krawczyk wygrywają swoje walki / podsumowanie gali i wyniki walk / nagranie całej gali (WIDEO)

TFL 27

Do historii przeszła gala TFL 27, która odbyła się w Końskich. Poniżej krotki opis każdej z walk tego wydarzenia oraz wyniki. Jeżeli chcecie obejrzeć poszczególne walki to na koncu wpisu zamieszczamy także materiał wideo z kompletnym niegraniem gali udostępniony przez organizację TFL

Walka #1:

W pierwszej walce gali rozgrywanej w formule semi-pro na pełnym dystansie Nurani Akhmadov pokonał Filipa Jarockiego przez jednogłośną decyzję sędziowską.

Walka #2:

W drugiej walce gali rozgrywanej w formule boksu zawodowego (3 x 3 minuty) Paweł Nowaczyński zmierzył się z Krzysztofem Ogłozą. Walkę na pełnym dystansie przez jednogłośną decyzję sędziowska wygrał Paweł Nowaczyński.

Walka #3:

W trzeciej walce gali rozgrywanej w formule kickboxingu Mateusz Dzik zmierzył się z Wojciechem Kaźmierukiem.

Walka była zacięta i rozgrzała kibiców.

W drugiej rundzie dwa razy liczony był Dzik. Po trzecim nokdaunie sędzia przerwał walkę choć ostatnia wizyta na macie oktagonu wyglądała jak ściągnięcie przeciwnika za głowę. Nie było to chyba po ciosie

Oficjalna decyzja to TKO w rundzie drugiej i zwycięstwo Kaźmieruka.

Walka #4:

W czeartej walce gali rozgrywanej w formule MMA w limicie do 86 kg Miłosz Wąsik zmierzył się z Kamilem Turalskim.

Nie były to szachy i nie było badania. Ostre bomby latały od pierwszego gongu. Pod koniec pierwszej rundy Turalski trafił niechcacy poniżej pasa. Walka jednak trwała dalej. Pierwsza runda dobiegła końca a w międzyczasie Turalski zdołał jeszcze obalić rywala.

Na początku rundy 2 Turalski szybko obalił rywala przyjął pozycje z góry i okładał przeciwnika. Turalski był rozcięty i obicie krwawił i można rzecz że zawodnicy całą rundę w parterze pływali we krwi.

W przerwie team Turalskiego starał się zabezpieczyć kontuzje i ograniczyć krwawienie. Nie do końca się to udało.

Trzecia runda i powtórka z rozrywki. Turalski szybko obala Wąsika i próbuje zadawać ciosy z góry. Panowie ponownie pławili się we krwi. Walka wizualnie nie dla ludzi wrażliwych.

Po ostatni gongu zawodnicy okazali sobie dużo szacunku i podziękowali sobie za bój. Z pewnością najbardziej do tej pory emocjonujący …krwawy.

Oficjalna decyzja to jednogłośne zwycięstwo Kamila Turalskiego.

Walka #5:

W piatej walce gali i pierwszej walce karty głównej rozgrywanej w formule MMA, Marcin Skarżycki zmierzył się z Gerardem Bąkiem.

Pierwsza runda toczona w stójce. Dużo kopnięć i kolan i ciosów z obu stron. Runda dla Skarżyckiego.

Druga runda to zmasowany atak Skarżyckiego. Bąk w odwrocie. Pod koniec rundy to jednak Bąkowi udaje się obalenie i pozostaje na górze do końca rundy.

W trzeciej rundzie Skarżycki obala rywala pod siatką i zajmuje pozycję z tyku. Skąd obija rywala. W pewnym momencie udaje mu się zapiąć duszenie zza pleców i Bąk poddaje walkę.

Walka #6:

W szóstej walce gali w formule MMA w limicie 66 kg zmierzyli się Miłosz Kruk oraz Sebastian Świstak.

Walkę w ekspresowym tempie (32 sekunda pierwszej rundy) wygrał Kruk zapinając efektowne duszenie gilotynowe.

Walka #7:

W co-main evencie gali w limicie 70 kg zmierzyli się Artur Krawczyk (3-3-0) oraz Jerry Kvarnstrom (16-20-0).

Od efektownego kopnięcia zaczął Kvarnstrom. Ale to Krawczykowi zaraz potem udało się obalenie. Tam próbował zdawać ciosy i osłabiać rywala. Później walka na chwilę wróciła do stójki by za chwilę znów wrócić do parteru. A tam udaje się po chwili Krawczykowi zapiąć duszenie i rywal poddał walkę.

2 minuty i 20 sekund i było po wszystkim. Gratulacje.

Walka #8:

W walce wieczoru zmierzyli się Polak, Karol Skrzypek (9-3-0) oraz Brazylijczyk, Joel dos Santos (17-9-0). Walka odbyła się w limicie 77 kg. W stawce walki był pas TFL w kategorii półśredniej.

Od początku do ataku ruszył Brazylijczyk. Próbował obalić Skrzypka pod siatką ale ten dobrze się bronił. Przez 3 minuty nie wiele się działo po czym walka wróciła na chwilę na środek oktagonu. Minutę przed końcem walki to Polakowi udało się obalenie a tam sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Dos Santos próbował zapiąć duszenie zza pleców ale Skrzypek się wybronił.

Runda 2. Walka w stójce a strona nacierającą głównie dos Santos. Runda wyrównana. W połowie rundy znów Brazylijczyk spycha Polaka na siatkę. Zawodnicy lądują na macie a dos Santos próbuje zapiąć duszenie zza pleców. Nie udaje się to. W pewnym momencie Skrzypek wywija się i sytuacja się odwraca. Skrzypek łapie dosiad z góry i uderzeniami nokautuje rywala. Sędzia przerywa walkę.