Walka Denis Załęcki vs Daniel Omielańczuk na gali Clout MMA 2

Na drugiej konferencji przez inauguracyjną galą Clout MMA 1 ogłoszono, że na kolejnym evencie, mianowicie na Clout MMA 2 zmierzą się ze sobą zwaśnieni Denis Załecki oraz były zawodnik i weteran KSW, Daniel Omielańczuk. Przy okazji panowie mieli okazje stanąć twarzą w twarz po raz pierwszy. A tam gdzie jest Załęcki muszą też pojawić się, udawane bądź nie, kontrowersyjne zachowania. Denis nie powstrzymał swoich emocji i postanowił zaatakować rywala zanim ten dobrze stanął do face-to-face. Omielańczuk nie pozostał dłużny a zawodników musiała rozdzielać ochrona.

Przypomnijmy sylwetki zawodników.

Denis Załęcki to wielokrotny mistrz polski w kickboxingu. Jednak dopiero występy w walkach na gołe pięści w Wotore i Gromdzie a później przejście do freak fightów i występy na galach High League oraz jego kontrowersyjne zachowania, przyniosły mu rozpoznawalność. Po zamknięciu federacji High League, naturalnym był transfer tego zawodnika do Clout MMA. Załęcki nie notuje jednak dobrej passy. Ostatnie trzy walki to trzy porażki. Najpierw na High League 3 Extra uległ na punkty Mateuszowi Kubiszynowi, by później przegrać przez kontuzję w walce z Arturem Szpilką na gali HL 4. Kolejna walka na HL 6 to z kolei porażka przez dyskwalifikacje w starciu Pawłem Tyburskim.

Daniela Omielańczuka żadnemu fanowi sportów walki przedstawiać nie trzeba. Ten, mogący poszczycić się rekordem 26-14-1 weteran MMA walczył dla takich federacji jak KSW, UFC, ACB oraz ACA. Ostatnie lata to występy w KSW. Ostatnia walka, na KSW 79 w lutym tego roku, to porażka z Michałem Kitą. Występ na Clout MMA 2 będzie debiutem Omielanczuka we freakowej organizacji.

Nie wiadomo w jakiej formule odbędzie się walka. Omielańczuk zapewne chciałby aby to było MMA bądź K-1 ale biorąc pod uwagę kontuzję kolana Załęckiego, zapewne walkę odbędzie się w formule bokserskiej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*