Dwayne 'The Rock’ Johnson ma gest. Zobaczcie co zrobił słynny aktor.

Johnson oraz Gorimbo

Dwayne 'The Rock’ Johnson to obecnie głównie aktor i to jeden z najlepiej zarabiających. Ale pamięta jeszcze czasy kiedy nie było mu łatwo i nie jest odcięty od rzeczywistości. I potrafi wyciągnąć pomocną dłoń, szczególnie gdy sam uzna ze ktoś na to zasługuje. Przekonał się o tym zawodnik UFC, Themba „The Answer” Gorimbo. Zawodnik swojego czasu opublikował w mediach społecznościowych ze na jego koncie zostało 7 dolarów, ale tez dzielił się swoja historią i znany jest z tego, ze bardzo wspiera społeczność mieszkającą w Zimbabwe, skąd pochodzi. Większą część swoich obecnych zarobków przeznacza właśnie na pomoc potrzebującym (finansuje odwierty czy pomaga w budowie szkół), sam przy okazji póki co nocując w gymie w którym trenuje.

Nie uszło to uwadze Johnsona, który postanowił wspomóc zawodnika i zrobić mu niespodziankę. Odwiedził go w jego gymie, uścisnął mu dłoń i wyraził szacunek dla tego co robi i jak pomaga potrzebującym. Później pod pretekstem poznania go z kimś kto może mu pomoc, zabrał go do domu/mieszkania, które jak się później okazało dla niego kupił i mu podarował aby ten mógł sprowadzić swoja rodzinę i nie musiał mieszkać dłużej w gymie.

Trzeba przyznać, ze The Rock ma gest. Gorimbo nie kryl zaskoczenia i wdzięczności. Przy okazji deklarując ze pieniądze, które właśnie na dom odkładał przeznaczy na kolejna pomoc ludziom w Zimbabwe. Obiecał tez ze zostanie mistrzem świata.

Często tego typu 'akcje’ i przedsięwzięcia są zainscenizowane i zaplanowane głównie w celu zwrócenia uwagi i 'pokazania się’ w mediach społecznościowych (pamiętamy choćby Floyda Mayweathera rozdającego pieniądze bezdomnym) ale tutaj wyglądało to naturalnie. Johnson wygladal na autentycznie człowieka poruszonego i podziwiającego to, co robi Gorimba, a Gorimba sprawia wrażenie człowieka miłego, uczciwego, pracowitego i wdzięcznego za pomoc jaka otrzymał. Szacunek zatem dla obu Panów. Dwayne raczej nie zbiedniał (za pewne stać go na tysiąc takich domów/mieszkań) a zawodnikowi UFC na pewno pomoże to w przygotowaniach i w normalnym życiu i funkcjonowaniu (będzie mógł sprowadzić swoja rodzinę)

Przypomnijmy, że Themba Gorimbo, to 32-letni zawodnik walczący dla UFC w kategorii półśredniej. Legitymuje się obecnie rekordem 11-4-0. Swojego debiutu w UFC do najbardziej udanych zaliczyć nie może bo przegrał wówczas z AJ Fletcherem przez duszenie gilotynowe. Ale już kolejna walka w maju tego roku to zwycięstwo z Takashim Sato przez jednogłośną decyzję sędziowską. Trzymamy kciuki za tego zawodnika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*