Wyniki gali BKFC 49: Slaveski vs Lindsay

BKFC 49
Foto: BKFC

W piątek 25 sierpnia Gorjan „GoGo” Slaveski został trzecim mistrzem świata BKFC w wadze półśredniej w historii walk na gołe pięści, pokonując niepokonanego wcześniej „Gypsy” Jake’a Lindseya i zdobywając wakujący tytuł w turnieju głównym BKFC 49 w Miami. Slaveski zdobył pas dzięki zwycięstwu jednogłośną decyzją nad Lindseyem po pięciu wyczerpujących rundach. Sędziowie na koniec walki punktowali: 49-46, 48-47, 49-46 dla Slaveskiego. Dzięki temu zwycięstwu urodzony w Macedonii zawodnik poprawił swój rekord BKFC do 6-0 (4 KO).

Podczas co-main eventu BKFC 49 Bryce „Baby Yaga” Henry po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych perspektywicznych zawodników wagi lekkiej na świecie, zdecydowanie poprawiając wynik na 3-0 po dominującym zwycięstwie nad wieloletnim ulubieńcem fanów Tomem „A Gentleman of Violence” Shoaffem, zawodnikiem będącym nr 4 w kategorii do 155 funtów. Rewelacyjny zawodnik z Broward County na Florydzie potrzebował zaledwie 89 sekund, aby zatrzymać Shoaffa przez TKO (przerwanie narożnika).

W kolejnej walce BKFC 49 Bryan „El Gallo” Duran z Miami poprawił swój rekord na 5-0 po 48-sekundowym KO nad Dakotą Highpine w długo oczekiwanym pojedynku w wadze piórkowej. Dzięki zwycięstwu umocnił się na pozycji jednego z czołowych zawodników w limiecie 145 funtów w składzie BKFC. Po porażce Highpine pogorszył swój rekord na 1-2.

Justin Ibarrola z Delray Beach na Florydzie poprawił swój wynik na 2-0 w BKFC po jednogłośnej decyzji nad Quintanem Foye z Greenville z Karoliny Północnej. Sędziowie punktowali walkę w wadze koguciej następująco: 48-47, 49-46, 48-47. Po porażce rekord Foye spadł do 1-1.

W innej walce wieczoru, Kubańczyk Alberto „El Indio” Blas powalił Joao Pedro Guerrę z Gainesville na Florydzie dwukrotnie w niecałą minutę, poprawiając swój nieskazitelny rekord w BKFC do 3-0. Urodzony w Brazylii Guerra ma obecnie bilans 0-1.

Howard „HD” Davis z Broward County na Florydzie, pretendent nr 2 w dywizji piórkowej BKFC, zaliczył swoje trzecie zwycięstwo przed czasem z rzędu w okrągłym ringu, nokautując „Hungry’ego” Jeffa Chiffensa z Wilmington, w zaledwie 72 sekundy rundy pierwszej. Rekord Davisa wynosi obecnie 5-1-1 (4 KO). Zwycięzca walki po raz kolejny wyzwał do walki niepokonanego mistrza świata BKFC w wadze piórkowej Kai Stewarta (4-0). Debiutujący w BKFC Chiffens pogorszył swój rekord do 4-6 (4 KO).

Joshua „The Heartbreak Kid” Famez z Miami odniósł swoje drugie zwycięstwo z rzędu w okrągłym ringu, pokonując przez KO po 89 sekundach debiutującego Aarona „The Jokera” Sutterfielda z Yellville. Famez ma teraz bilans 3-3 i parę nokautów pod szyldem BKFC.

W jedynej kobiecej walce wieczoru, Laddy Mejia niejednogłośną decyzją sędziowską pokonała Sarah „Mocha Madness” Click z Bostonu. Według sędziów urodzona w Peru zawodniczka wagi słomkowej z Miami pokonała Click stosunkiem 49-46, 48-47, 47-48. Rekord Click w BKFC wynosi obecnie 0-2.

W pierwszej walce karty głównej Matt „Rambo” Russo potrzebował zaledwie 76 sekund, aby odnieść zwycięstwo przez KO nad debiutującym Jaymesem Hyderem ze Spokane. Szybko robiący postępu kandydat na mistrza wagi koguciej z Broward County na Florydzie ma obecnie bilans 2-0, a oba jego zwycięstwa nastąpiły KO lub TKO w rundzie 1.

Freddy „Spider-Man” Masabo z Miami wyrównał rachunki z Bovarem „The Gladiator” Khanakovowem z Mariupola na Ukrainie, pokonując go jednogłośną decyzją w długo oczekiwanym rewanżu w wadze 145 funtów. Masabo i Khanakov po raz pierwszy spotkali się na gali BKFC 38 w kwietniu, kiedy to Khanakov uzyskał jednomyślną decyzję w w walce z urodzonym na Kubie Masabo. Sędziowie punktowali dzisiejszą akcję 3x 48-47 na korzyść Masabo. Masabo po powrocie na ścieżkę zwycięstw ma teraz bilans 3-1 (2 KO), podczas gdy rekord Khanakowa w BKFC spadł do 1-1.

JoMi „The BKFC Hitman” Escoboza z Tamarac na Florydzie rozpoczął wstępną kartę walk BKFC 49 zwycięstwem większościową decyzją sędziowską nad Estebanem „The Mohawk” Rodriguezem. Sędziowie punktowali ten pojedynek w wadze cruiser 47-47, oraz dwukrotnie 48-46. Dzięki zwycięstwu Escoboza poprawił swój rekord BKFC do 2-1 (1 KO), a Rodriguez pogorszył do 2-1 (2 KO). Ogólny bilans walk Escobozy w formule bare knuckle wynosi obecnie 8-1 (4 KO).

Wyniki głównej karty walk BKFC 49:

 • Gorjan Slaveski pokonał Jake’a Lindseya przez jednogłośną decyzję (49-46, 48-47, 49-46) // walka o wakujący pas BKFC w kategorii półśredniej
 • Bryce Henry pokonał Toma Shoaffa przez TKO w rundzie 1 (1:29)
 • Bryan Duran pokonał Dakotę Highpine’a przez KO w rundzie 1 (:48)
 • Justin Ibarrola pokonał Quintana Foye przez jednogłośną decyzję (48-47, 49-46, 48-47
 • Alberto Blas pokonał Joao Pedro Guerrę przez TKO w rundzie 1 (:51)
 • Howard Davis pokonał Jeffa Chiffensa przez KO w rundzie 1 (1:12)
 • Joshua Famez pokonał Aarona Sutterfielda przez KO w rundzie 1 (1:29)
 • Laddy Mejra pokonała Sarah Click przez przez nidjednogłośną decyzję (49-46, 48-47, 47-48)
 • Matt Russo pokonał Jaymes Hyder przez KO w rundzie 1 (1:16)

Wyniki wstępnej karty walk BKFC 49:

 • Freddy Masabo def. Bovar Khanakov via Unanimous Decision (48-47×3)
 • JoMi Escoboza def. Esteban Rodriguez via Majority Decision (48-46×2, 47-47)


(informacja prasowa BKFC)
Więcej informacji znajdziecie na https://www.bkfc.com/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*