Polonika Boxing Night. Wielkie sportowe święto w Lublinie. Przyjedzie mistrz świata. Wstęp wolny!

Polonika Boxing Night

Rozstrzygnięcie turnieju Road to WBC Green Belt Challenge, pojedynki o tytuły najbardziej prestiżowej federacji na świecie, w tle olbrzymia szansa na pięściarski rozwój i wejście do rankingów światowych, a wszystko pod czujnym gościa specjalnego, legendarnego Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka. Już 5 października w Lublinie odbędzie się gala Polonika Boxing Night.

Fundacja Polska360 zaprasza wszystkich miłośników sportu na galę boksu Polonika Boxing Night – pojedynki w boksie zawodowym i amatorskim. Podczas imprezy zostaną wyłonieni najlepsi polonijni i polscy pięściarze boksu olimpijskiego, którzy będą rywalizowali o pas prestiżowej federacji WBC Amateur. Federacja WBC, która jest partnerem wydarzenia uchodzi za jedną z największych i najważniejszych na świecie. Walki o pasy WBC zawsze są niezwykle cenione w świecie boksu.

W stolicy województwa lubelskiego zobaczymy zmagania pięściarzy odgrywających istotną rolę na polskich ringach zawodowych. Na pierwszym planie są dwaj zawodnicy, którzy w krótkim czasie sprawili nad Wisłą kilka niespodzianek i pokonywali faworyzowanych rywali. Głodny, nieustępliwy i kontynuujący świetną przygodę na polskich ringach Eugeniusz Makarczuk oraz pochodzący z rodziny śląskich górników Lukas Dekyś wystąpią w walkach o pasy regionalne federacji WBC. Jeśli wygrają, wejdą do rankingów światowych.  

Prestiżowy turniej o ceniony pas WBC

Turniej Road to WBC Green Belt Challenge, którego stawką jest tytuł prestiżowej organizacji WBC, wchodzi w decydującą fazę. Pojedynki ćwierćfinałowe w dwóch kategoriach wagowych (75 kg i 80 kg) odbyły się 10 września w Kulturze Wysokiej w Warszawie. Po gorącej batalii w 1/4 finału teraz przyszedł czas na półfinały. Ambasadorami projektu zostali Krzysztof „Diablo” Włodarczyk oraz Fiodor Czerkaszyn.  

Oto półfinałowe zestawienia:  

Kategoria 75 kg:
🥊 Yevhen TUROWSKI vs Damian STANISŁAWSKI
🥊 Michał ZAWISTOWSKI vs Michał JARLIŃSKI

Kategoria 80 kg:  
🥊 Kazimierz KUNICKI vs Dawid BŁASZYK
🥊 Jakub MAŚCIENICA vs Kacper PARADA

Półfinały odbędą się 4 października w stolicy województwa lubelskiego. Wielki finał zostanie zorganizowany już dzień później w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie podczas gali Polonika Boxing Night.  

Wielka szansa na przyszłość

Oprócz pojedynków boksu olimpijskiego i poznania mistrzów WBC Amateur w dwóch kategoriach wagowych, wystąpią także pięściarze zawodowi. Lukas Dekys (10-0, 3 KO) oraz Eugeniusz Makarczuk (8-0, 3 KO) poznali rywali na galę Polonika Boxing Night  5 października w Lublinie. Dla obu niepokonanych pięściarzy to będą najważniejsze występy w karierze. Wszystko przez pasy regionalne federacji WBC w stawce. Jeśli wygrają, wejdą do rankingów światowych.  

Przyszedł czas na ogłoszenie pojedynku zawodnika, który na polskich ringach czuje się jak ryba w wodzie. Dekys – polonijny pięściarz, pochodzący z rodziny śląskich górników, pokonał kolejno Michała Syrowatkę, Damiana Kiwiora i Michała Leśniaka, zdobywając przy tym dwa tytuły mistrza Polski, a 5 października w Lublinie powalczy o miejsce w rankingu prestiżowej federacji bokserskiej na świecie.  

26-letni pięściarz skrzyżuje rękawice z Marcisem Grundulisem (13-2, 4 KO). Łotysz jest byłym pretendentem do tytułu młodzieżowego mistrza świata, półtora roku temu w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał w Magdeburgu walkę z niepokonanym Nenadem Stanciciem, choć zdaniem obserwatorów był zawodnikiem lepszym i zasługiwał na wygraną. To będzie duże wyzwanie dla Dekysa. Stawką zakontraktowanego na dziesięć rund pojedynku będzie tytuł WBC Asian, skupiający pięściarzy pochodzących z Eurazji. Zwycięzca może liczyć na miejsce w pierwszej „30” rankingu WBC wagi półśredniej. To wielka szansa, a przy tym ranga gali zdecydowanie idzie do góry.

Polonika Boxing Night

Głodny, nieustępliwy i kontynuujący świetną przygodę na polskich ringach Eugeniusz Makarczuk również stanie przed trudnym wyzwaniem. Pochodzący z Lidy pięściarz Tymex Boxing Promotions najpierw gładko wypunktował Tomasza Nowickiego, później zaskoczył i wygrał z Łukaszem Maćcem, a za trzy tygodnie skrzyżuje rękawice z Milosem Berankiem (10-1 4 KO).  

Przed mającym polskie korzenie Makarczukiem najważniejszy występ w karierze! Dlaczego? Stawką pojedynku z Berankiem będzie tytuł regionalny WBC CISBB, który skupia pięściarzy z państw słowiańskich, bałtyckich oraz bałkańskich. Jeśli 29-latek pokona rywala i zdobędzie pas znanej na świecie federacji, pojawi się w rankingach światowych. Jest o co walczyć!  

Nie będzie jednak tak łatwo. Utalentowany pięściarz wagi średniej z Czech w przeszłości bił się o młodzieżowe mistrzostwo świata i po wyrównanym boju ostatecznie przegrał na punkty. 21-latek dysponuje lepszymi warunkami fizycznymi od Makarczuka i na pewno nie będzie łatwym do przejścia rywalem. Wszystko wskazuje więc na to, że zarówno przed Eugeniuszem Makarczukiem, jak i Lukasem Dekysem kolejne trudne zadanie.  

Wstęp na galę Polonika Boxing Night 5 października w Lublinie jest całkowicie wolny.  

Wystarczy zarejestrować swoje przybycie na stronie https://polonikaboxing.pl/kibic/.  

Polonika Boxing Night to nie tylko zwykła gala boksu. To wydarzenie, które ma na celu zjednoczenie polskiej Polonii oraz promocję sportu jako narzędzia integracji i wzmacniania więzi społecznych. W tym wyjątkowym wieczorze chcemy pokazać, że siła sportu może jednoczyć ludzi, niezależnie od ich pochodzenia czy kultury.

Polonika Boxing Night to także doskonała okazja do poznania i spotkania innych członków polskiej Polonii. Podczas gali będzie można wymienić doświadczenia, nawiązać nowe znajomości i uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, które jednoczy nas wszystkich. To okazja do wyrażenia dumy z naszych korzeni i celebracji naszej wspólnoty.

🥊 Polonika Boxing Night
🕦 5.10.2023
🏡 Hala im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie, Aleje Zygmuntowskie 4
✅ Pojedynki zawodowe o pasy mistrzowskie federacji WBC
✅ Rozstrzygnięcie turnieju „Road to WBC Green Belt Challenge” i wyłonienie najlepszych zawodników w boksie olimpijskim
✅ Partnerem wydarzenia jest prestiżowa organizacja World Boxing Council (WBC)
✅ Gość specjalny: Krzysztof „Diablo” Włodarczyk
✅ Wstęp wolny! Zarejestruj się już teraz: https://polonikaboxing.pl/kibic/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*