BKFC 52: Podsumowanie i wyniki gali.

BKFC 52

W piątek 20 października Keith „The Rockstar” Richardson zaszokował fanów sportów walki na całym świecie, detronizując broniącego tytułu mistrza świata w wadze koguciej Bare Knuckle Fighting Championship (BKFC) Reggiego „Educated Hands” Barnetta Jr. podczas głównego wydarzenia BKFC 52 w Colonial Life Arena w Kolumbii w Karolinie Południowej.

Mocno bijący zawodnik poprawił tym samym swój wynik na 4-0 po tym jak trzy razy rzucał na deski, byłego już mistrza federacji.. Walka została przerwana w 58. sekundzie rundy 2, a Richardson zwyciężył przez TKO. Barnett Jr. z Chesapeake w stanie Virginia był zawodnikiem nr 3 w rankingu P4P BKFC przed wczorajszą walką i jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych, jaki kiedykolwiek pojawił się w okrągłym ringu BKFC. Po wczorajszej porażce jego bilans spadł do 9-3.

Richardson poświęcił walkę pamięci swojego ojca, który zmarł na początku tego roku.
„To dla Ciebie, tato” – Richardson powiedział w całkowicie wyprzedanej scenie Colonial Life Arena.

Podczas co-main eventu BKFC 52, Tony „Loco” Soto poprawił swój wynik na 6-0 w plrągłym ringu pokonując jednogłośną decyzją decyzji niepokonanego wcześniej Kevina „Crash” Crooma w długo oczekiwanym pojedynku w wadze lekkiej.

Niepokonany zawodnik z Hickory w Karolinie Północnej wszedł do wieczornej walki jako pretendent nr 3 w połączonej dywizji lekkiej BKFC i po zwycięstwie wezwał do walki w obronie mistrza świata wagi lekkiej BKFC Luisa „Baboona” Palomino. Croom, weteran UFC reprezentujący Kansas City w stanie Missouri, po porażce pogorszył swój rekord do 2-1.

Jeremie „Hit Em” Holloway odniósł pierwsze zwycięstwo w swojej karierze w BKFC jednogłośną decyzją pokonując debiutującego Camerona „Jump Mana” VanCampa. Sędziowie punktowali ten bardzo emocjonujący pojedynek wagi półśredniej 49-46, 48-47, 49-46 na korzyść zawodnika z Conover w Karolinie Północnej Hollowaya, który poprawił tym samym swój bilans do 1-0-1.

W swoim debiucie w BKFC, Solon „Solo” Staley przetrwał wczesny atak, po czym pokonał Darricka „The Bucka” Gatesa serią ciosów na głowę pod koniec pierwszej rundy pojedynku w wadze piórkowej. Walka została przerwana przez lekarza pomiędzy rundą 1 a rundą 2.

Brandon „The Dream Killer” Bushaw zaserwował swój drugi nokaut pod szyldem BKFC po zwycięstwie w drugiej rundzie nad Joshem „Danger” Marerem z Atlanty. Walka została przerwana po 50 sekundach drugiej rundy. Bushaw dzięki zwycięstwu poprawił swój rekord w BKFC do 2:0, 1 NC, podczas gdy Marer spadł do 0-3.

Debiutujący Jeremiah Scott pokonał Chevy’ego „Wild Mana” Bridgesa w starciu w wadze lekkiej. Tym samym sprawił sobie ładny prezent na swoje trzydzieste urodziny. Zawodnik ten powrócił po prosblemach w koncowce pierwszej rundy, by w trzeciej samemu rzucić Bridgesa dwukrotnie na deski, co zakończyło się zatrzymaniem przez KO zaledwie cztery sekundy przed czwartą rundą. Po porażce rekord Bridgesa spadł do 1-3.

Derek „Rage” Perez dwukrotnie rzucił Ace Samplesa w drugiej rundzie walki w wadze koguciej, torując sobie drogę do zwycięstwa przez TKO w 44 sekundzie drugiej rundy pojedynku. Pochodzący z Belen w stanie Nowy Meksyk Perez po zwycięstwie poprawił swój rekord na 2:1.

Trukon „The Carolina Gamedog” Carson z Summerville w Karolinie Południowej pokonał debiutującego Daishauna „The Raging Demon” Middletona z Gastonii w Karolinie Północnej trzykrotnie posyłając go na deski w pierwszej minucie walki w wadze półśredniej, otwierając kartę główną BKFC 52 po 61-sekundowym KO. Carson ma teraz bilans 2-1 dzięki dwóm zwycięstwom przez KO już w pierwszej rundzie.

Daniel „Super” Cooper rozpoczął karierę w BKFC z przytupempokonując Miacha „The Machine” Laila z Conover w Karolinie Północnej w wadze półciężkiej. Lekarz przerwał walkę po tym, jak Lail, który również tą walką debiutował w okrągłym ringu, został uznany za niezdolnego do kontynuowania walki z powodu intensywnego obrzęku wokół oka.

W pierwszej walce gali Bekhzod „Lion” Usmonow odniósł swoje pierwsze zwycięstwo pod szylem BKFC po zwycięstwie przez TKO nad Trevorem Lokenem w ich pojedynku w wadze piórkowej. Walka została przerwana po 24 sekundach trzeciej rundy. Urodzony w Tadżykistanie zawodnik Albuquerque w Nowym Meksyku dzięki zwycięstwu poprawił swój rekord na 1:1, a Loken z Raleigh w Północnej Karolinie spadł do 1:2 po swojej drugiej porażce z rzędu.

Poniżej kompletne wyniki gali w skrócie.

Wyniki karty głównej gali BKFC 52:

• Keith Richardson pok. Reggie Barnett Jr. przez TKO, runda 2 (0:58) // Richardson zdobywa tytuł mistrza świata BKFC w wadze koguciej
  • Tony Soto pok. Kevina Crooma przez jednogłośną decyzję (50-45×2, 48-47)
  • Jeremie Holloway pok. Camerona VanCampa przez jednogłośną decyzję (49-46, 48-47, 49-46)
  • Solon Staley pok. Darricka Gatesa przez TKO (przerwanie przez lekarza), runda 1 (2:00)
  • Brandon Bushaw pok. Josha Marera przez KO w rundzie 2 (0:50)
  • Jeremiah Scott pok. Chevy Bridgesa przez KO w rundzie 3 (1:56)
  • Derek Perez pok. Ace Samples przez TKO w rundzie 2 (0:44)
  • Trukon Carson pok. Daishauna Middletona przez KO, runda 1, 1:01

Wyniki karty wstępnej gali BKFC 52:

• Daniel Cooper pok. Miacha Laila przez TKO (przerwanie przez lekarza), runda 4 (2:00)
  • Bechzod Usmonow pok. Trevora Lokena przez TKO, runda 3 (0:24)

(opracowane na podstawie informacji prasowych BKFC)