BKFC Thailand 5 – starcie Bare Knuckle Muay Thai w walce wieczoru / Karta walk / 4 listopada 2023

BKFC Thailand 5

Już dziś w nocy odbędzie się gala BKFC 53. Więcej na ten temat, włączając w to prezentacje karty walk, pisaliśmy TUTAJ. W Tajlandii natomiast już jutro odbędzie się piata edycja tamtejszej serii BKFC. Na BKFC Thailand 5 w walce wieczoru zawalczą weterani i jedynie z najlepszych wojowników Muay Thai i Kickboxing pochodzący z Tajlandii, Buakaw Banchamek oraz Saenchai Saenpong.

Pierwszy z nich to weteran walk Muay Thai, Kickboxerskkich oraz MMA. Pozostaje tak naprawdę niepokonany od 2009 roku. Większość walk to walki w formatach Kickboxingu i Muay-thai. W formule Bare Knuckle zadebiutował na gali BKFC Thailand 3 kiedy to już w pierwszej rundzie pokonał Erkana Varola. Później przyszly dwie walki kickboxerskie aby teraz ponownie stanąć w ringu i zawalczyć na gołe pieści.

Saenchai Saenpong, z kolei, walczy zawodowo od 2007 roku, także w formatach Kickboxingu i Muay-Thai. Większość swoich walk wygrał. Jutrzejsza walka na BKFC w formacje BK będzie dla niego debiutem w tej formie walki.

Obaj panowie są w Tailandii bohaterami i są uważani za jednych z najlepszych zawodników w swoim fachu. Ktoś policzył ze obaj w sumie zaliczyli około o 600 walk w swoich karierach wliczając pojedynki muay thai i kickboxerskie. Walka miedzy nimi miała się już odbyć w marcu ale została wtedy odwołana. Krytycy starcia zwracają uwagę ze obaj zawodnicy są przyjaciółmi i powątpiewają w prawdziwa rywalizację. Co ciekawe zaproponowano im formule walki pokazowej ale obaj zgodnie odmowili twierdząc ze liczą na prawdziwa walkę i będą dążyć do nokautu.

Bare knuckle Muay-thai – specjalne zasady walki

Specjalnie dla nich zresztą przygotowano zmieniona nieco formule walki. Nie bedzie to typowa walka Muay Thai ani typowa walka Bare Knuckle. Będzie to walka Bare Knuckle Muay Thai. Kopnięcia, uderzenia, kolana i łokcie będą w niej dozwolone, ale podcięcia i zamachy już nie. Klincz w defensywie też nie będzie dopuszczalny, ale wojownicy mogą klinczować się przez maksymalnie trzy sekundy, jeśli akurat są w ataku. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych walk BKFC, walka będzie się składać z pięciu dwuminutowych rund i nie ma zasady trzech nokdaunów. W przypadku remisu zwycięzca zostanie wyłoniony w szóstej rundzie bonusowej. Walka odbędzie się w wadze lekkiej (68,5 kg).

Pozostałe walki zostaną rozegrane na typowych zasadach Bare Knuckle Boxing znanych z innych gal BKFC.

Karta walk BKFC Thailand 5:

 • Buakaw Banchamek vs. Saenchai Saenpong // specjalne zasady BK Muay Thai
 • Fani Peloumpi vs. C. Ariphipat // Bare Knuckle
 • Thomas Newton vs. Kristof Kirsch // Bare Knuckle
 • Krisana Sirsang vs. Sarun Srioumboo // Bare Knuckle
 • Tofan Pirani vs. Daniel Dörrer // Bare Knuckle
 • Gustaf Cedermalm vs. Joemil Miado // Bare Knuckle
 • Pouriya Rokhneh vs. Yohann Marin // Bare Knuckle
 • Andrew Miller vs. Wongaon Teerawat // Bare Knuckle
 • Jonny Tello vs. C. Sawatsuk // Bare Knuckle
 • P. Chunyong vs. Tha Pyay Nyo // Bare Knuckle
 • Mikhail Vertrila vs. Allen Wycoco // Bare Knuckle
 • Maseng Kantiphong vs. Tumba // Bare Knuckle

  Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.


  *