FAME MMA 20 – Gala w formie turnieju K-1

Fame 20
Materiał sponsorowany

Rozpoczynamy kolejny rok z mieszanymi sztukami walki. Przed nami gala FAME MMA 20. Jubileuszowa gala tej federacji będzie jednocześnie pierwszą w tym roku. Zaplanowana została na 10 lutego 2024 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Najbliższa gala Fame MMA ma się odbyć w formule turnieju. W pierwszej turze odbędą się 4 walki. Zwycięzcy tychże przejdą do tury drugiej, w której odbędą się dwie walki. Zwycięzcy drugiej tury awansują do finału i jednocześnie main – eventu zawodów. W pierwszej i drugiej turze walki mają się odbywać w jedne pięciominutowej rundzie. Finał natomiast to trzy rundy po trzy minuty. 

FAME MMA 20 – historia freakfightowej gali

Federacja Fame MMA obchodzi w tym roku swoje szóste urodziny. Założona została 22 maja 2018 roku i mieści się w Swarzędzu. Była to pierwsza założona w Polsce federacja skupiająca się wyłącznie na freak – fightach. Jednak pierwsza walka zaliczana do tzw. freak – fightów odbyła się na gali KSW 12. Był to pojedynek odbyty na zasadzie MMA pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim i Marcinem Najmanem. Popularny „Pudzian” wygrał ten pojedynek przez TKO w 43 sekundzie. Natomiast pierwsza gala spod szyldu FAME MMA odbyła się 30 czerwca 2018 roku w Koszalinie. W main – evencie Michał „Boxdel” Baron pokonał przez TKO Jakuba „Guzika” Szymańskiego. Ostatnia gala Fame MMA – Fame Reborn odbyła się 9 grudnia 2023 roku w łódzkiej Atlas Arenie. 

Poza Fame MMA na polskim  rynku gal freak – fightowych występują takie federacje jak High League (powstała w 2021 roku; obecnie zawieszona), Prime MMA (założona w 2022 roku) czy ciesząca się coraz większą popularnością Clout MMA (powstała w 2023 roku). Do tej pory odbyły się trzy gale z tej federacji. Czwarta została zaplanowana na 9 marca 2024 roku w Łodzi, w Atlas Arenie. 

Fame MMA – gdzie obstawiać? 

Fame MMA obstawianie ma na wyłączność Betclic. Operator rodem z Francji jest legalnym bukmacherem w Polsce. Na naszym rynku zakładów rozpoczął działalność  w lipcu 2019 roku na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów nr PS4. 6831.11.2017 z dnia 26 września 2018 roku. Z federacją Fame MMA Betclic współpracuje na wyłączność od sierpnia 2020 roku. 

Fame MMA 20 – czwarta gala w Krakowie

Gala FAME MMA powraca do Krakowa. Zawodnicy zjadą do tego miasta już po raz czwarty. W Krakowie odbywały się gale Fame MMA – Fame 14 odbyła się 14 maja 2022 roku. Kolejną galą była Fame 17 (3 lutego 2023 roku). Kolejną i zarazem ostatnią zorganizowaną w krakowskiej Tauron Arenie była Fame 19, która odbyła się 2 września 2023 roku. 

Betclic wystawił już kursy na galę Fame MMA 20. Z pięciu walk wystawionych przez tego legalnego bukmachera, aż 4 mają zdecydowanego faworyta. Wg bukmachera faworytami swoich walk są Łukasz „Tuszol” Tuszyński (@1,60), Marcin „Xayoo” Majkut (@1,18), Kasjues „Don Kasjo” Życiński (@1,50) oraz Piotr „Szeli” Szeliga (@1,38). Jedyną walką bez zdecydowanego faworyta jest pojedynek Michała „Wampira” Pasternaka (@1,98) z Normanem „Stormin” Parke (@1,68). 

Fame MMA 20 jak i poprzednie gale można obstawiać tylko w Betclic. Kod promocyjny Betclic z kolei to szansa na bezpieczny kupon. Bukmacher ten znany działa już w Polsce od kilku lat i może się poszczycić wyłącznością na freakfightową galę Fame MMA. 

Granie u bukmacherów w Polsce dozwolone jest od 18 roku życia. Każdy powinien być świadomy zagrożenia, jakie niosą ze sobą zakłady sportowe, czyli uzależnienia. Przy chęci odgrywania się za porażki lub pożyczania pieniędzy na obstawianie należy zaprzestać gry u bukmacherów i zwrócić się o pomoc.

(materiał sponsorowany)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*