Joshua vs Ngannou – kompletne wyniki gali

Joshua vs Ngannou

O przebiegu walki wieczoru i szybkim zwycięstwie Anthonego Joshuy nad Francisem Ngannou, pisaliśmy już wcześniej w naszym portalu. Zapraszamy do ponownej lektury materiału o tej walce bokserskiej. Jednak miniona gala w Arabii Saudyjskiej to także inne ciekawe starcia.

Do jednego z takich z pewnością należny co-main event w postaci pojedynku pomiędzy Chińczykiem Zhilei Zhangiem a Nowozelandczykiem, Josephem Parkerem. Ten drugi przegrał w jednej z wcześniejszych walk z Joy Joycem, z którym z kolei dwukrotnie wygrał Zhang. Proste przełożenie kazałoby przypuszczać ze Chińczyk bezproblemowo upora się z Parkerem. Ale to jest boks, to są sporty walki i takie przeniesienia często nie dostają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Styl robi walkę a i zawodnicy w różnych momentach mogą wnieść na szalę inny poziom przygotowania. W każdym razie, na ostatniej gali na przestrzeni całej 12-rundowej walki o tymczasowy pas WBO a kategorii ciężkiej to Parker okazał się zawodnikiem lepszym od Zhanga. Sędziowie większościową decyzją opowiedzieli się za Nowozelandczykiem.

Na gali miały miejsce jeszcze cztery inne walki o pasy liczących się federacji. I tak, walka o pas WBC w kategorii piórkowej nie przyniosła rozstrzygnięcia. Bój pomiędzy Meksykaninem, Reyem Vargasem a Brytyjczkiem Nickiem Ballem niejednogłośną decyzją został ogłoszony jako remisowy. W walce o pas WBA w kategorii super półśredniej Israil Madrimov przez TKO w rundzie 5 pokonał Magomeda Kurbanova. W innej walce o pas WBA International w kategorii lekkiej, Mark Chamberlain pokonał już w rundzie 4, Gavina Gwynne. Ostatnią walką z pasem w stawce była walka perspektywicznego Justisa Huniego z zaprawionym w bojach Kevinem Lereną. W tej walce o pas WBO Global w kategorii ciężkiej na pełnym dystansie lepszy okazał się Australijczyk.

Z kompletnymi wynikami gali możecie się zapoznać ponizej.

Wyniki gali Joshua vs. Ngannou: Knockout Chaos:

  • Anthony Joshua pokonał Francisa Ngannou przez KO/TKO, 2:38, R2
  • Joseph Parker pokonał Zhilei Zhanga większościową decyzją sędziów
  • Rey Vargas vs Nick Ball zakończyło się remisem
  • Izrael Madrimov pokonał Magomeda Kurbanova przez KO/TKO, R5
  • Mark Chamberlain pokonał Gavina Gwynne’a przez KO/TKO, 2:46, R4
  • Justis Huni pokonał Kevina Lerenę jednogłośną decyzją sędziów
  • Louis Greene pokonał Jacka McGanna przez KO/TKO, 1:29, R1
  • Roman Fury pokonał Martina Švarca jednogłośną decyzją punktową
  • Ziyad Al Maayouf pokonał C. Floresa jednogłośną decyzją punktową
  • Andrii Novytskyi pokonał Juana Torresa przez KO/TKO, 2:43, R3

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*