Znani bokserzy – kim byli z zawodu zanim stali się sławni?

bokserskie
Photo by Johann Walter Bantz on Unsplash

Wiele gwiazd światowego boksu, zanim stało się sławnym i rozpoznawalnym, podejmowało się różnych prac dzięki którym byli w stanie się utrzymać i wyżywić swoje rodziny. Przygotowaliśmy poniższe zestawienie, które przedstawia ciekawe zawody które były wykonywane przez jednych z najlepszych bokserów świata. Bokserzy Ci to:

Juan Manuel Marquez:
Walki: 64
Zwycięstwa: 56 (40 przez nokaut)
Porażki: 7
Remisy: 1

mistrz świata WBO w wadze junior półśredniej, mistrz świata WBA i WBO w kategorii lekkiej (do 135 funtów)

Z wykształcenia i zawodu Księgowy. Porzucił jednak obiecująca karierę księgowego w Meksyku na rzecz boksu.

Deontay Wilder
Walki: 46
Zwycięstwa: 43 (42 przez nokaut)
Porażki: 2
Remisy: 1

Jeden z obecnie najlepszych bokserów wagi ciężkiej, posiadał między innymi rekord (40-0-0) przerwany przez remis z Tysonem Furym.

Deontay Wilder w młodości pałał się różnymi zawodami, między innymi pracował jako kierowca ciężarówki dla Budweisera.

Manny Pacquiao
Walki: 72
Zwycięstwa: 62 (39 przez nokaut)
Porażki: 8
Remisy: 2

W swojej biografii wyznał że zaczynał w wieku 15 lat jako pracownik budowlany za 4$ dziennie. Pracował też między innymi w piekarni, czym niedawno pochwalił się w archiwalnym zdjęciu na swoim instagramie.

https://www.instagram.com/p/-xZzT7ud03/?utm_source=ig_embed&ig_rid=8dbef394-ece3-4ae6-91f2-09f3fdd64039

Adam Kownacki
Walki: 23
Zwycięstwa: 20 (15 przez nokaut)
Porażki: 3
Remisy: 0

Polski akcent w zestawieniu, Adam Kownacki, zanim został zawodowym bokserem, był między innymi pracownikiem budowlanym, oraz był ochroniarzem/selekcjonerem w klubach na Manhattanie.

Peter Quillin
Walki: 36
Zwycięstwa: 34 (23 przez nokaut)
Porażki: 1
Remisy: 1

były zawodowy mistrz świata wagi średniej (do 160 funtów) federacji WBO. W wywiadzie dla foxnews wyznał: „Niewiele jest bokserów z tytułami mistrzowskimi, którzy jako nastolatki spędzali czas w schroniskach dla bezdomnych. Niewiele jest osób, które przyznają się, że sprzedawały crack, albo pracowały w vivero w Lower East Side na Manhattanie, zabijając kurczaki i dostarczając je do restauracji w Chinatown.”

Saul 'Canelo’ Alvarez
Walki: 62
Zwycięstwa: 58 (39 przez nokaut)
Porażki: 2
Remisy: 2

Pięściarz z meksyku, były zawodowy mistrz świata organizacji WBC i WBA wagi junior średniej (do 154 funtów), oraz były mistrz świata organizacji WBA, WBC, IBF i IBO wagi średniej (do 160 funtów), także były mistrz świata federacji WBO w wadze półciężkiej.

Canelo w jednym z wywiadów wyznał iż przyszedł na świat w rodzinie rolników, którzy posiadali firmę produkującą lody. Pracował w tej firmie od dziecka, „Wiem wszystko o robieniu lodów, i sprzedawałem je z ciężarówki od czasu gdy miałem 7 lat” – wyznał.

Anthony Joshua
Walki: 27
Zwycięstwa: 24 (22 przez nokaut)
Porażki: 3
Remisy: 0

Legenda wagi ciężkiej, Brytyjski bokser mistrz olimpijski i wicemistrz świata amatorów, były zawodowy mistrz świata federacji IBF, WBO, superczempion WBA i IBO.

„Mniej więcej w czasie, gdy zacząłem boksować, uczyłem się murowania” – powiedział Joshua JD Outside The Box. Dostałem kwalifikacje murarza.

„Myślę więc, że poszedłbym drogą, próbując zbudować własną firmę, w której mógłbym być człowiekiem od renowacji”. Wyznał Anthony w jednym z wywiadów.

Jak widać prawie każdy bokser zanim stał się sławny musiał zmagać się z normalnymi codziennymi obowiązkami zawodowymi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*