Said Nurmagomedov pokonuje Saidyokub’a Kakhramonov’a na gali UFC Vegas 66 (WIDEO)

Said Nurmagomedov
Źródło: Chris Unger/Zuffa LLC

W walce w kategorii muszej, Said Nurmagomedov  (17-2 MMA, 6-1 UFC) pokonał na ostatniej gali UFC Vegas 66 , Saidyokub’a Kakhramonov’a (10-3 MMA, 2-1 UFC) przez duszenie gilotynowe w 3:50 rundy 2. Jednak wcześniej walka wcale nie układała się po jego myśli.

W rundzie pierwszej dominował i realizował swój plan Saidyokub Kakhramonov. Można było nawet pokusić się u punktowanie tej rundy dwoma punktami na jego korzyść. Jednak w rundzie drugiej przy kolejnej probie sprowadzenia walki do parteru przy siatce, Nurmagomedovi udało się zapiać duszenie gilotynowe i przeciwnik musiał poddać walkę. Dla Nurmagomedova to czwarte kolejne zwycięstwo z rzędu a jego bilans w UFC poprawia się do 6-1.

W wywiadzie po walce Nurmagomedow powiedział:

„Ten rok był dla mnie wspaniały. Zawalczyłem trzy walki. Naprawdę ten rok był wyjątkowy. Chciałbym zrobić to samo w przyszłym roku – także chciałbym stoczyć trzy walki. Chciałbym wrócić już na początku marca, jeżeli to możliwe. Taki jest plan.”

„Chciałbym zawalczyć z kimś z czołowej dziesiątki, jeden w tej kategorii wagowej każdy z czołowej piętnastki to wspaniały zawodnik. Rozumiem także, ze muszę więcej mówić i być bardziej aktywnym w sensie osobowości i nad tym tez popracuję w roku 2023.”

Zobaczcie poniżej wideo z akcji kończącej walkę:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*