TOP 3 zawodników MMA poniżej 25 roku życia.

Photo by Pavel Danilyuk: pexels.com

Koniec 2022 roku zbliża się nieubłaganie, to często czas podsumowań, rankingów, zestawień, także w MMA.

Zestawienie top 3 zawodników MMA poniżej 25 roku życia przygotował serwis ESPN. Przyjrzyjmy się sylwetkom najbardziej obiecujących zawodników:

 1. Usman Nurmagomedov (16-0)
  Mistrz Bellatora kategorii lekkiej
  wiek: 24 lata

Pochodzący z Dagestanu kuzyn innej gwiazdy MMA Khabiba Nurmagomiedowa zdobył tytuł mistrza wagi lekkiej Bellatora w zeszłym miesiącu, pokonując Patricky’ego „Pitbulla” Freire’a. Biorąc pod uwagę jego olbrzymi potencjał i młody wiek w ciemno można zaryzykować że Usman będzie w przyszłości jeszcze nie raz poprawiał swój obecny wynik.

W jednym z wpisów przybliżaliśmy też sylwetki klanu Nurmagomedov:

 1. Erin Blanchfield (10-1)
  UFC waga kogucia
  wiek: 23 lata

Póki co niepokonana w UFC 4/0, jednak biorąc pod uwagę jej młody wiek i olbrzymi potencjał istnieje duża szansa że zdobędzie pas tej kategorii. Wywodzi się z jiu-jitsu, Blanchfield zdobyła duże doświadczenie bojowe jeszcze przed dołączeniem do UFC. Erin ma obecnie serię czterech zwycięstw z rzędu w UFC.

 1. Muhammad Mokaev (9-0)
  Ufc waga musza
  wiek: 22 lata

Po swoim debiucie w Oktagonie, wygrywając w pierwszej rundzie przez poddanie z Codym Durdenem w marcu, Mokaev odniósł jeszcze dwa zwycięstwa, kończąc rok jako niepokonany w UFC. Jego rekord jest mylący, ponieważ jako amator osiągnął 22-0! Czy zostanie mistrzem w swojej kategorii, czas pokaże konkurencje ma sporą.

Opracowane na podstawie informacji ESPN.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*