Mamed Khalidov – kto będzie jego następnym przeciwnikiem? Podsumowanie tygodnia po XTB KSW 77.

Mamed Khalidov
Foto: PressFocus

Mamed Khalidov nie schodzi z okładek w mediach w ostatnich dniach. Oczywiście zaczęło się od przekonującego i szybkiego zwycięstwa nad Mariuszem Pudzianowskim na ostatniej gali XTB KSW 77, która odbyła się tydzień temu, 17 grudnia. Mamed wygrał przekonująco a walka i cala gala okazała się ogromnym sukcesem i pobiła rekord wyników oglądalności. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Poniżej w nieniejszym artykule podsumowujemy to co działo się w mediach w kontekście Mameda Khalidova i tego jak może rysować się jego przyszłość w MMA.

Niedługo po walce Mameda swoją kandydaturę do walki z Mamedem w mediach społecznościowych zgłosił jego poprzedni przeciwnik, ten z którym bilans walk jest remisowy Mowa o Scott’cie Askham’ie. Najpierw decyzją sędziów, w ich pierwszej walce, wygrał Anglik, lecz później w starciu rewanżowym zdecydowanie lepszy był już Khalidov, rozprawiając się błyskawicznie z rywalem. Na pewno takie starcie byłoby mile widziane przez kibiców i zamknęło by trylogie miedzy zawodnikami, raz na dobre wyjaśniając, kto jest lepszym zawodnikiem.

Ostatnio jednak sam Mamed obrał nieco inny kurs, a przynajmniej tak wynika z jego wypowiedzi. Otóż na ten na cel obrał sobie swojego innego pogromce, a mianowicie Chorwata Roberto Soldicia, który niedawno jednak zmienił banderę i walczy dla federacji ONE Championship.

Jaki był przebieg pierwszej walki Khalidova z Soldiciem wszyscy wiedza, co miałoby wiec przemawiać za walka rewanżową? Czy ma ona sens?

Po pierwsze Khalidov oraz wlasciciel KSW Martin Lewandowski twierdza, że Mamed nie był w pełni zdrów przystępując do walki i że wynik tej potyczki mógł być całkiem inny gdyby Mamed nie przystępował do niej po chorobie. Po drugie, Khalidov jest świeżo po wygranym w przekonującym stylu pojedynku, i wydaje się być w znakomitej formie i nadal pełen mocy, pomimo 42 lat na karku. Sam Solidic z kolei jest po raczej nieudanym debiucie w federacji ONE. Jego walka została uznana za nieodbyta po tym jak Soldic otrzymał nieprzepisowy cios w krocze i nie był w stanie kontynuować walki. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Czy zatem starcie rewanżowe Khalidova z młodszym Soldiciem ma sens? Na pewno coś by ono wyjaśniło i było mile widziane przez kibiców, ale czy jest ono do zorganizowania? Mamed walczy dla KSW, a Roberto to teraz zawodnik ONE. Czas pokaże, jak zwykle. Będziemy na pewno donosić o newsach w tej materii.

Z kim by Mamed nie zawalczył na pewno każdy fan MMA będzie chciał taką walkę zobaczyć. Sam Martin Lewandowski w wywiadzie dla MMA Rocks powiedział, ze plany na Mameda Khalidova już ma. Są tez plany dla Mariusza Pudzianowskiego. Ten być może zmierzy się z legenda MMA, Holendrem, Alistairem Overeemem, który ostatnio znów gościł w Polsce o czym pisaliśmy TUTAJ. O chęci zorganizowania takiej walki w rozmowie z MMA.pl z kolei mówił dyrektor sportowy KSW i matchmaker Wojsław Rysiewski

Podsumowując, potencjalne starcia Mameda z Askhamem bądź Solidciem oraz Pudziana z Overeemem byłyby bez wątpienia hitowymi walkami.


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*