Davis vs Garcia: pełne wyniki gali PBC

Davis
Foto: SkySports

Za nami gala Premier Boxing Champions z Waszyngtonu: Davis vs Garcia. W większości wygrywali faworyci ale nie obyło się tez bez niespodzianek.

Garvonta „Tank” Davis vs Hector Luis Garcia

W walce wieczoru zmierzyli się Garvonta „Tank” Davis pokonał Hector’a Luis’a Garcię zastopowanie walki w rundzie 9. Walka ogólnie była wyrównana, z lekka przewaga Davisa. W rundzie 8 Davis zranił przeciwnika i ruszył wykończyć ofiarę w czym przeszkodził mu gong kończący rundę 8. Przeciwnik nie zdecydował się jednak wyjść do rundy 9. Nieciekawe zakończenie, skądinąd nawet ciekawej walki. Teraz prawdopodobnie kibice otrzymają starcie na które czekają, a wiec zestawienie Garvonta Davis vs Ryan Garcia (23-0, 19 KO).

Jaron „Boots” Ennis vs Karen Chukhadzhian

Niespodzianki nie było. Może jedynie taka, ze Ennis nie wygrał walki przed czasem. Ale zdominował każdą rundę i wygrał jednogłośną decyzja sędziów 3x 120-108. Walka nie była niestety ciekawym widowiskiem, głównie za sprawa Chukhadzhian’a, który postawił sobie za cel uciekać cala walkę i nie dać zrobić sobie krzywdy. Ciosów przez niego wyprowadzanych było jak na lekarstwo. Nie sposób wygląd dobrze na tle takiego zawodnika. Mogą być jednak plusy takiego obrotu sprawy. Być może teraz czy to Errol Spence Jr czy Terrence Crawford z większą chęcią spojrzą w kierunku Jarona Ennisa, skoro ten nie wypadł dobrze na tle swojego rywala… Jednak na tle takiego rywala chyba nikt nie wypadłby dobrze, nawet żaden ze wspomnianej dwójki. W tej walce Jaron Ennis wywalczył pas IBF Interim w wadze półśredniej.

Rashidi Ellis vs Roman Villa

Nie obyło się bez niespodzianek tego wieczoru. Faworyt potyczki, Rashidi Ellis (24-1, 15 KO) przegrał przez większościowa decyzje sędziowską. Pierwsze pięć rund to dobra postawa Ellisa, który zyskiwał przewagę. Jednak ciosy na korpus wyprowadzane nieustannie przez Villę zrobiły swoje i od rundy szóstej Ellis zaczął opadać sil i walczyć o przetrwanie. W rundzie dwunastej Ellis lądował trzy razy na macie ringu. Sędzia popełnił błąd i nie zaliczył trzeciego nokdaunu, na szczęście nie miało to wpływu na końcową punktacje, i Villa zasłużenie wygrał walkę. Sędziowe punktowali: 114-112, 114-112 oraz 113-113. Tym samym Roman Villa sprawił niemałą niespodziankę i został obowiązkowym pretendentem do pasa IBF dzierżonego przez Errol’a Spence’a Jr.

Demetrius „Boo Boo” Andrade vs Demond Nicholson

Tutaj niespodzianki nie było i Andrade (32-0, 19 KO) pokonał cenionego jednak ograniczonego journeymana Demonda Nicholsona (26-5-1, 22 KO) dominując w każdej rundzie walki. Tą walka Andrade zadebiutował w wyższym limicie wagowym, 168 funtów. W czasie walki Nicholson dwa razy lądował na macie runy, w rundzie drugiej i później w dziesiątej. Wyglądało to wszystko tak jakby Andrade nie chciał zakończyć walki, która mógłby skończyć nawet w pierwszych rundach. Powody ku takiemu zachowaniu mogły być dwa. Po pierwsze Andrade miał długi rozbrat z ringiem i chciał sobie trochę poboksować a po drugie, mógł nie chcieć zniechęcać Jermalla Charlo to ich potencjalnej walki. Wiadomo nie od dziś, że optycznie słabsza postawa danego zawodnika może zachęcać potencjalnych oponentów do podjęcia rękawicy.

Vito Mielnicki Jr vs Omar Rosales

20-letni Vito Mielnicki Jr zastopował Omara Rosalesa w rundzie czwartej. W międzyczasie, w rundzie trzeciej, miał go także na deskach. Walka została przerwana przez trenera Rosalesa. Dla Mielnickiego jest to szóste z rzędu zwycięstwo.

Wyniki pozostałych walk

Michael Ogundo (17-16, 14 KO) pokonał Lamonta Petersona (35-6-1, 17 KO) przez nokaut w rundzie 4 (kategoria junior polsrednia)
Travon Marshall (7-0, 6 KO) pokonał Shawn’a West’a (7-3-1, 4 KO) przez nokaut w rundzie 1 (kategoria junior średnia)
Kyrone Davis (17-3-1, 6 KO) pokonał Cristiana Fabiana Riosa (23-16-3, 7 KO) przez jednogłośną decyzje sędziowska: 80-72, 80-72 oraz 79-73 (kategoria super średnia)
Keeshawn Williams (11-1, 2 KO) pokonał Gustavo David’a Vittori’ego (27-12-1, 12 KOs) przez jednogłośna decyzje sędziowska (kategoria półśrednia)
Jalil Hackett (5-0, 4 KO) pokonał Joel’a Guevarę (4-9-1, 3 KO) przez nokaut w rundzie 1 (kategoria junior srednia)
Mia Ellis (6-1, 5 KO) pokonała Karen Dulin (5-26-1, 3 KO) przez nokaut w pierwszej rundzie (kategoria super piórkowa)
Brandun Lee (27-0, 23 KO) pokonał Diego Luque (21-11-2, 10 KO) przez nokaut w rundzie czwartej (kategoria lekko półśrednia)

1 Trackback / Pingback

  1. Urywki z walk gali Premier Boxing Champions (WIDEO) - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*