Gala Top Rank w Veronie: podsumowanie i skróty pozostałych walk (WIDEO)

Top Rank
Źródło: Top Rank

O głównej walce wieczoru gali Top Rank pisaliśmy już TUTAJ. Poniżej prezentujemy krótkie opisy i skróty wideo innych walk tego wieczoru.

Jonathan Rice vs Guido Vianello

Jonathan Rice (16-6-1, 10 KO) ponownie sprawił niespodziankę. Tym razem pokonał byłego olimpijczyka Guido „Gladiatora” Vianello (10-1-1, 9 KO). Walka zakończyła się przez TKO w rundzie siódmej. Wtedy to potężny cios z prawej reki doszedł do głowy Vianello i spowodował głębokie rozcięcie u Włocha. rana była na tyle poważna, ze sędzia musiał zastopować potyczka. Początkowo sędzia myślał, ze rozcięcie to wynika zderzenia głowami. Wtedy walka zakończyła by się na skutek podliczenia kart punktowych gdyby walka została przerwana. Członek komisji jednak zwrócił sędziemu uwagę i ten sprawdził na nagraniu wideo co naprawdę miało miejsce. Dlatego tez zwycięzcą przez TKO ogłoszono Rice’a.

Ogólnie walka nie była zbyt interesująca i nie działo się zbyt wiele do momentu uderzenia, które spowodowało rozcięcie. Dziwnym tez był fakt ze sędzia nie zauważył, że rozcięcie pochodziło od uderzenia. Dobrze ze członek komisji bokserskiej był na posterunku bo walka mogla zakończyć się inaczej gdyby podliczono karty. I wtedy nie byłoby to sprawiedliwe rozstrzygniecie.

Źródło: Top Rank

Abraham „El Super” Nova vs Adam „Bluenose” Lopez

Dwie niezbyt ciekawe walki wieczoru skompensowała walka poprzedzająca te główne wydarzenia. W wadze piórkowej zmierzyli się Abraham „El Super” Nova (22-1, 15 KO) oraz Adam Lopez (16-4, 6 KO) i dostarczyli nam emocjonującej 10-rundowej wojny. Przez jednogłośną decyzje sędziowską zwyciężył Nova. Sędziowie punktowali walkę następująco: 97-91 oraz dwa razy 98-90.

Nova w rundzie szóstej po ładnym lewym na głowę zaserwował Lopezowi nokdaun. Sam cios który posłał Lopeza na deski wyglądał jak popchniecie ale i tak sędzia nokdaun uznał bo Lopez był wyraźnie zamroczony od pierwszego silnego uderzenia. Po tym wydarzeni Lopez próbował przetrwać resztę rundy i nie przyjąć zbyt wiele ciosów.

Źródło: Top Rank

Dante Benjamin Jr vs Emmanuel Austin

W tej walce pełna dominacja Benjamina Jr. Przeszedł od ataku od pierwsze sekundy walki. W trzeciej minucie pierwsze rundy Austin wylądował na deskach, wstał, ale atak Benjamina nie ustawał. 10 sekund przed końcem rundy bardzo zranionego przeciwnika uratował sędzia kończąc walkę.

Źródło: Top Rank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*