ONE Fight Night 6: Mikey Musumeci po walce z Gantumur’em Bayanduuren’em – „Naprawdę wolałbym aby odklepał”

ONE Fight Night 6
Foto: ONE FC

Na gali ONE Fight Night 6: Superbon vs Allazov, Mikey Musumeci wygrał i obronił swój tytuł mistrza ONE w kategorii muszej w submission grapplingu. Mikey wygrał w walkę w dominujący sposób, jeden po samej walce nie były zadowolony z tego jak się to wszystko zakończyło.

Mikey Musumeci, to rewelacyjny zawodnik specjalizujący się w BJJ. W walce na ONE Fight Night 6 pokonał przez jednogłośną decyzje sędziowską mistrza świata w sambo bojowym, Gantumura Bayanduurena. Jednak świętowanie walki nie przychodziło mu łatwo po tym jak w trakcie walki jego przeciwnik doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Ogólnie przebiec walki był dość nietypowy. W wielu innych walkach odklepanie nastąpiło by pewnie w kilku momentach. Ale tutaj pretendent z jakichś, sobie chyba tylko znanych przyczyn nie poddawał się. Przez prawie 8 minut z 10 minutowej walki rozgrywanej w submission grapplingu Musumeci próbował poddać Gantumura różnymi technikami: the mikey lock, kneebar czy heel hook.

Przez niemal 5 minut miał przeciwnika złapanego w skrętówkę (heel hook) i wykręcił mu nogą pod kątem, który zrywa wiązadła. Ten jednak nie odklepywał. Po wszystkich tych nieudanych próbach, Mikey Musumeci postanowił zaatakować ponownie ostatnich 2 minutach walki, aby zaznaczyć swoją dominację. Najpierw próbował zaatakować duszeniem gilotynowych, a następnie wpiął się zza plecy, jednak zabrakło już czasu, aby poddać zawodnika z Kambodży. Musumeci wygrał więc (jedynie) przez jednogłośną decyzję sędziów.

Pomimo, ze jego zwycięstwo było imponujące i pokazało silę BJJ, to, jak sam stwierdził po walce, chciałby walka zakończyła się dużo wcześniej.

„Mam teraz mdłości. Naprawdę jest mi niedobrze. Nigdy nie czułem, żeby czyjaś noga tak eksplodowała podczas pojedynku. Trenuję od 22 lat, nigdy tak bardzo nie złamałem komuś nogi. Złamałem wiele nóg, ale ta noga eksplodowała. Nie wiedziałem, co robić, to było po prostu obrzydliwe. Naprawdę chciałbym, żeby odklepał„

Fragment walki podczas, którego Musumeci daje wyraz swojej bezradności i niezrozumieniu dlaczego zawodnik nie odklepuje zamieszczamy poniżej:

Galeria zdjęć z walki także poniżej:

1 Trackback / Pingback

  1. ONE Fight Night 10: Johnson vs. Moraes 3 / podstawowe informacje + transmisja + karta walk - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*