UFC 283: Jamahal Hill dominuje i pokonuje pewnie Glovera Teixeirę. Opis walki runda po rundzie + WIDEO

UFC 283
Foto: UFC

Na gali UFC 283, w walce wieczoru Jamahal udowodnił swoją wyższość u pewnie pokonał Glovera Teixeirę. Poniżej przebieg walki runda po rundzie:

Runda 1

Już na samym początku Glovera próbuję sprowadzenia. Jednak obrona Jamahala przed sprowadzeniami tego wieczoru będzie na najwyższym poziomie. Po każdej obronie przed sprawdzeniem Hill częstuje Teixerię albo uderzeniem albo kopnięciami. Runda pierwsze dla Hilla. Obronił wiece prób sprowadzeń i doprowadził do celu wiele ciosów.

Runda 2

W tej rundzie ponownie wiele prób sprowadzeń Teixeiry już z lepsza skutecznością. W pierwszej skuteczność była zerowa. Na 7 prób nie powiodła się żadna. Hill od samego początku drugiej rundy częstuje przeciwnika kopnięciami na korpus. Kopnięcia na głowę z obu stron, jednak niecelne. W końcu udaje się ta sztuka Hillowi. Teixeira doprowadza do celu jab a Hill odpowiada kolanem. Walka trwa w najlepsze. Kilka kolejny ciosów od Hilla, ale wtedy udaje się po raz pierwszy Teixeirze sprowadzić sprowadzić do parteru. Tam trwa walka i Teixeirze prawie udaje się złapać Hilla w trójkąt rekami. Jednak Hill się wyswobadza i w końcu walka wraca do stójki. Na tym etapie krwawienie z nad oka bardzo przeszkadza Gloverowi. Kilka ciosów z obu stron i runda dobiega końca. I znów runda dla Hilla. W sumie wiec już prowadzenie 20-18.

Runda 3

Próba złapania nogi przez Glovera. Zmienia jednak plany i znów ciężkie wymiany z obu stron. Jeden dokładniejszy wydaje się być Hill. Mocne kopniecie na głowę Hilla i Teixeria chwieje się. Texieria ląduje na macie a tam Hill zasypuje go ciosami młotkowymi. Teixeria stara się przetrwać. Hill dokłada ciosy łokciem. Teixeria krwawi obficie i jest bardzo zraniony. Walka wraca do stójki. Dwa ciosy z prawej reki Hilla, ale Glover pokazuje serce do walki i cały czas odpowiada. W końcówce rundy Hill zdąża jeszcze doprowadzić do celu kolano. Kolejna runda dla Hilla. mamy już wiec 30-27

Runda 4

Texieira nie wygląda dobrze. Głębokie rany już nad każdym okiem. Hill zaczyna od kopnięcia na głowę. Poprawia kolanem. Wiele jabów Hilla. Teixeira jednak nie składa broni. Jednak Hill tez atakuje. Prawe przebija się przez garde a Teixeria wygląda jakby miał już dość. Jednak nic z tego. Teixeria trafia podbródkowym i przechodzi do ciosów na ciało przeciwnika. Jednak Hill jest tego wieczoru nie do zatrzymania. Atakuje wieloma ciosami i większość z nich przedziera się już przez resztki gardy Teixeiry. Wiele ciosów Hilla. Teixeria sporadycznie odpowiada ale chyba tylko on sam wie jakim cudem on jeszcze wytrzymuje. Runda oczywiście dla Hilla. 40-36.

Runda 5

Ostatnie starcie. Na początku rundy Teixeirze udaje się sprowadzenie i szuka w parterze techniki kończącej i poddania. Jest to jedyna szansa dla niego na zakończenie tej potyczki sukcesem. Wydaje się, ze Teixeira ma Hilla zablokowanego i ma czas na szukanie wykończenia. Jednak Hill się wyswobadza i sam notuje sprawdzenie. Minutę przed końcem walka wraca do stójki. Teixeria próbuje nacierać do samego końca, ale nic już się nie zmienia. Brzmi gong końcowy. Ostatnia runda tez dla Hilla i cala walka także. 50-45. Bardzo dobra postawa Hilla. Obronił 15 z 17 prób sprowadzeń. Dominował w stójce. Zasłużone zwycięstwo.

Poniżej kilka fragmentów z walki:

1 Trackback / Pingback

  1. UFC 283: Podsumowanie gali i wyniki walk - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*