Invicta FC 51: Bernardo pokonuje Tennant + wyniki innych walk (WIDEO)

Invicta FC 51
Foto: Invicta FC

18 stycznia odbyła się gala Invicta FC 51. W dwóch głównych walkach wieczoru zmierzyły się Taneisha Tennant vs Talita Bernardo oraz Kristina Williams vs Ketlen Souza. Obie walki były to walki mistrzowskie.

Taneisha Tennant vs. Talita Bernardo

W głównej walce wieczoru Talita Bernardo (10-4) pokonała Teneishę Tennant (5-2) i wywalczyła pas Invicta FC w kategorii koguciej. Od samego początku walki Bernardo nieustannie próbowała sprowadzić walkę do parteru. Po kolejnej probie kopnięcia przez Tennant Bernardo sprowadziła walkę do parteru i tam próbowała duszenia zza pleców. To się jednak nie udało. W parterze walka trwała już do zakończenia pierwszej rundy.

W kolejne starcie lepiej weszła Tennant i zaskoczyła Bernardo kilkoma ciosami. Obroniła tez kilka prób sprowadzenia. W końcu jednak sprowadzenia się powiodło i tam Bernardo i Tennant spędziły resztę walki. Tennant dobrze się broniła przed próbami zastosowania technik kończących przez Bernardo. A ta probowala dzwigni na ramie, dzwigni na kolano oraz ground and pound.

Piąta runda to pozycja północ-południe i próba zastosowania duszenia nożycowego nogami przez Tennant oraz później odwróconego duszenia trójkątnego. Żadne z nich się niestety nie powiodło a Bernardo pozostała na górze do końca walki.

Kristina Williams vs. Ketlen Souza

W walce o wakujący pas w wadze muszej zdecydowanie lepsza była Ketlen Souza. Brazylijka zdominowała swoja rywalkę. Od kombinacji kopnięć rozpoczęła walkę Williams. Souza klinczowała by zaraz potem sprowadzić walkę do parteru. Tam próbowała dźwigni na rękę. Walka wróciła jednak do stojki.

W rundzie drugiej ładne kopniecie obrotowe dochodzi do szczeki Williams. Za chwile Souza ląduje na macie a Williams jest nad nią, ale Souza dobrze sie broni i Williams nie może zadawać ciosów. Sedzia podnosi zawodniczki do stójki ale te znów lądują na macie. Souza próbowała duszenia trójkątnego i zaraz potem kolejnej dźwigni na rękę. Runda jednak dobiegła końca i nie starczyło czasu na właściwe wykończenie.

W kolejnej rundzie, trzeciej, Souza znów miała Williams w parterze gdzie poczęstowała ja ciosem łokciem powodując rozcięcie nad jej okiem. Runda czwarta i piata to walka w stójce w której lepiej prezentowała się Souza. Zasłużone zwycięstwo Souzy i jej pierwszy tytuł.

Wyniki wszystkich walk

  • Talita Bernardo pokonała Taneishę Tennant przez jednogłośną decyzję
  • Ketlen Souza pokonała Kristinę Williams przez jednogłośną decyzję
  • Olga Rubin pokonała Serenę DeJesus przez jednogłośną decyzję
  • Claire Guthrie pokonała Autumn Norton przez jednogłośną decyzję
  • E. Ferreira pokonała M. Messer-Belenchia przez niejednogłośną decyzję
  • R. dos Santos pokonała Katie Saull przez jednogłośną decyzję
  • Fatima Kline pokonała Laurę Gallardo przez jednogłośną decyzję

Skrót wideo najciekawszych fragmentów gali poniżej:

Źródło: Invicta FC

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*