Mike Tyson zostanie pozwany o gwałt w latach 90?

źródło: Foto: Shutterstock

Mike Tyson jest jedną z największych gwiazd boksu. W raz z popularnością niestety pojawiają się czasem różnego rodzaju 'konflikty’ z prawem.

Jak podaje ESPN pewna Kobieta złożyła pozew, oskarżając byłego mistrza boksu wagi ciężkiej Mike’a Tysona o zgwałcenie jej na początku lat 90, po tym, jak spotkała go w w jednym z nocnych klubów.

Powództwo zostało wniesione na mocy nowojorskiej ustawy Adult Survivors Act, która daje ofiarom napaści na tle seksualnym roczne okno na złożenie pozwu w związku z napaściami, które miały miejsce lata, a nawet dekady temu.

Kobieta, która domaga się 5 milionów dolarów (około 21,5 milionów złotych) powiedziała, że Tyson zgwałcił ją w limuzynie i że przez lata cierpiała z powodu „obrażenia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego”. Zeznanie kobiety nie podaje daty ataku, mówi jedynie, że miało to miejsce na początku lat 90. Nie jest jasne, czy w czasie rzekomej napaści prowadziła postępowanie karne.

Ani Tyson, ani żaden z jego przedstawicieli nie odpowiedział na zarzuty ani nie skomentował pozwu. Wiadomość od The Associated Press z prośbą o komentarz od Tysona została wysłana do agencji, która go reprezentowała.

Kobieta, która poprosiła o zachowanie anonimowości, aby chronić swoją prywatność i zapobiec dalszemu cierpieniu psychicznemu i nękaniu, powiedziała w swoim oświadczeniu, że wsiadła do limuzyny Tysona i że bokser natychmiast zaczął ją dotykać i próbować całować.

„Kilka razy mówiłam mu nie i prosiłam, żeby przestał, ale on nadal mnie atakował” – powiedziała kobieta. „Następnie zdjął mi spodnie i brutalnie zgwałcił”.

Adwokat kobiety, Darren Seilback, powiedział w osobnym zgłoszeniu, że jego biuro zbadało jej zarzuty i ustaliło, że są one „wysoce wiarygodne”. Powiedział we wtorek, że nie może dalej komentować sprawy.

56-letni Tyson został skazany za zgwałcenie uczestniczki konkursu piękności Desiree Washington 10 lutego 1992 roku i odsiedział trzy lata więzienia. Jego była żona, aktor Robin Givens, również powiedziała w dokumentach rozwodowych, że ich małżeństwo pod koniec lat 80. charakteryzowało się „niesprowokowanymi atakami przemocy i zniszczenia”.

Cała sprawa jest rozwojowa, ciekawy jest natomiast fakt iż rzekoma ofiara milczała przez ponad 30 lat.

O dalszym przebiegu będziemy informować.

Opracowane na podstawie informacji z ESPN.com

Zapraszamy również do sprawy innej gwiazdy tym razem Conora McGregora który ostatnio także usłyszał zarzut napaści na kobietę pisaliśmy o tym pod linkiem:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*