Jose Aldo stoczy pierwszą zawodową walkę bokserską przeciwko Alberto Emmanuelowi Zambrano. Walka 10 lutego 2023.

Jose Aldo
Foto: Screeshot from Instagram @boxenemojudice

Pierwszym przeciwnikiem Jose Aldo w karierze boksera zawodowego będzie Alberto Emmanuel Zambrano. Tak poinformował w social mediach trener Aldo. Potwierdziły to inne poinformowane osoby w rozmowach z portal MMAFighting.com. Walka ma się odbyć 10 lutego w Rio de Janeiro.

Walka Aldo vs Zambrano ma być pojedynkiem rozgrywanym na dystansie 6 rund w limicie 140 funtów. Walka odbędzie się w Shooto Brazil Boxing i będzie pokazywana na żywo w UFC Fight Pass.

Alberto Emmanuel Zambrano walczył do tej port trzy razy na zasadach boksu zawodowego w latach 2019-2020 w swojej rodzinnej Argentynie. Jednak wszystkie pojedynki przegrywał.

Jose Aldo jest legenda MMA i UFC. W czasie swojej kariery wygrywał 33 ze stoczonych 39 pojedynków. Był mistrzem kategorii piórkowej nie tylko w UFC ale takze w WEC. Aldo obronil swoj tytul UFC w kategorii piórkowej 7 razy. Porażki doznał dopiero na UFC 194 w pojedynku z Conorem McGregorem.

Aldo przeszedł na sportowa emeryturę MMA po przegranej a Merabem Dvalishvilim na UFC 278.

36-letni Jose Aldo został także ostatnio wciągnięty do Hali Slaw UFC. Zostało to ogłoszone niedawno podczas ostatniej gali – UFC 283, która odbyła się w Rio de Janeiro.

Inni weterani UFC tacy jak przykładowo bracia Iuri oraz Ildemar Alcantara także wystąpią w trakcie tego wydarzenia. Iuri Alcantara zmierzy się z Johnny’m Eduardo natomiast jego brat Ildemar zmierzy się z Hernanim Perpetuo. Będą to także walki na zasadach boksu zawodowego.

1 Trackback / Pingback

  1. Jose Aldo vs Floyd Mayweather Jr. na horyzoncie? - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*