Co za wojna! Nery vs Hovhannisyan: podsumowanie i skrót walki + wyniki innych walk (WIDEO)

Nery
Foto: DAZN

Do bardzo ciekawej walki doszło w zeszłym tygodniu, 18 lutego na gali organizowanej przez Golden Boy Promotions i transmitowanej na DAZN. Nie zdążyliśmy o tym napisać od razu. Nadrabiamy więc zaległości. A warto. A mowa o starciu w kategorii super koguciej: Nery vs Hovhannisyan. Walka będąca oficjalnym eliminatorem do pasa była od dawna przewidywana jako potencjalna walka roku. I można śmiało rzec ze walka nie rozczarowała i dorównała szumnym zapowiedziom.

Luis Nery (34-1, 26 KOs) oraz Azat Hovhannisyan (21-4, 17 KOs) dostarczyli kibicom widowiskowej batalii trawającej 11 rund.

Początek walki to przemyślane ciosy proste ze strony Nery’ego oraz bardziej brutalna taktyka Hovhannisyana. Samym początkiem pochodzący z Armenii zawodnik jasno dał do zrozumienia, ze nie odpuści nawet na chwile, będzie nacierał i wywierał presje i stosował wszystkie możliwe metody, nawet z pogranicza tego co dozwolone.

Większość rund tej walki były to starcia bardzo wyrównane. Precyzja i technika Nery’ego cały czas konfrontowała się z bezwładnościowa i uporem Hovhannisyana. Obrał on sobie za cel obijanie tułowia Nery’ego jako łatwiejszy cel. Napór ten zelżał dopiero wtedy gdy z kolei precyzyjne ciosy Nery’ego zaczynały odciskać swoje piętno na twarzy rywala. Co nie znaczy, ten ze przestał atakować. Ormianin atakował nieustannie ale z mniejszym nieco natężeniem. W połowie walki wydawało się, ze Nery zaczyna słabnąć i poddawać sie nieustannej presji Hovhannisyana chociaż, to jego twarz wyglądała gorzej na tym etapie walki.

Wtedy nastala runda 10, w której Nery doprowadził do celu mocne i czyste uderzenie, które zachwiało rywalem i spowodowało, ze ten upadł na mate ringu. Udało mu się jednak powstać i pomimo lawiny ciosów Nery’ego, jakoś dotrwać do końca rundy.

Do rundy 11 Hovhannisyan wyszedł nadal czując efekty poprzedniej rundy i nokdaunu a jego twarz na tym etapie była już bardzo poobijana i poraniona. Sędzia czujniej się już przyglądał Ormianinowi aby ewentualnie wkroczy i przerwać na czas pojedynek. Hovhannisyan jednak nadal atakował aż do momentu zainkasowania kolejnego mocnego uderzenia, które nim poważnie zachwiało. Wtedy to sędzia wkroczył i zastopował pojedynek, oszczędzając trochę zdrowia Hovhannisyan’owi. Oficjalny czas zakończenia walki to 1:51 rundy 11.

Obaj zawodnicy wyprowadzili i doprowadzili w tej walce mnóstwo ciosów. Obaj pokazali serce i wytrwałość i obaj doznali poważnych obrażeń od ciosów rywala. Szacunek dla obu wojowników za te batalie. Dla tych którzy nie mieli okazji oglądać obszerny skrót walki poniżej.

Skrót walki:

ŹródłoL DAZN

Wyniki innych walk:

  • Shane Mosley Jr pokonał Mario Lozano przez jednogłośną decyzję (100-90, 99-91, 99-91)
  • Ricardo Sandoval pokonał Jersona Ortiza przez KO w 2:46 rundy 2
  • Rowdy Legend Montgomery pokonał Christiana Olivasa przez jednogłośną decyzję (79-73, 79-73, 80-72)

(opracowane na podstawie materiałów badlefthook.com)

Zakłady bukmacherskie >>> Wszystkie walki MMA i bokserskie można obstawiać w BETFAN. Skorzystaj z bonusu powitalnego 200%. Nie masz konta. Zarejestruj się TUTAJ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*