Guillermo Rigondeaux demoluje Jesusa Martineza w pierwszej rundzie

Rigondeaux
Foto

Wczoraj w 10-rundowej walce w The Hialeah Park Racing & Casino w Hialeah na Florydzie powrócił do ringu były mistrz WBA/WBO kategorii super koguciej Guillermo ‘El Chacal’ Rigondeaux (21-3, 14 KO). Na tle swojego przeciwnika, journeymana, Jesusa Martineza (33-18-1, 16 KO) Rigo wyglądał okazale i wygrał juz przez KO w rundzie pierwszej.

Po walce Rigondeaux powiedział ze chciałby walki mistrzowskiej w limicie 122 lbs. Jednak aby dostać taka szanse będzie musiał zapewne stoczyć przynajmniej jedna sensowna potyczkę, zwycięska potyczkę.

42-letni Rigo wyglądał dziś dobrze ale mogło to wynikać z tego ze naprzeciwko nie stal nikt bardzo wymagający a jedynie także 42-letni Martinez. Tak czy inaczej było to pierwsze zwycięstwo Rigondeaux od roku 2020. Walczył agresywniej niż ma to w zwyczaju i niż miało to miejsce w dwóch poprzednich walkach, które zakończyły się jego porażka. A były to walki z Johnem Rielem Casimero w roku 2021 oraz Vincentem Astrolabio w roku 2022. Być może Rigondeaux w końcu wyciągnął wnioski na koniec kariery i zrezygnował ze swojego zachowawczego, nastawionego na obronę i kontrowanie stylu, i chce do siebie przekonać fanów i coś jeszcze ugrać na koniec swojej przygody z boksem.

Po ostatniej walce z Asrolabio Rigo miał przerwę od boksu po tym jak uległ wypadkowi podczas gotowania, kiedy to poparzył sobie twarz i oczy. Dziś wyglądało to wszystko dobrze i chyba po urazach związanych z tym wypadkiem nie ma już śladu.

Guillermo Rigondeaux nie jest niestety obecnie notowany w top 15 przez żadną z liczących się organizacji co jest raczej zrozumiale biorąc pod uwagę, ze przed ta walką nie udało mu się przez trzy lata odnieść żadnego zwycięstwa. Biorąc pod uwagę jego wiek najlepszym co może teraz zrobić to walczyć często i tak agresywnie jak miało to miejsce w ostatniej walce aby możliwie nie zostawiać decyzji w rekach sędziów. A może wtedy uda mu się jeszcze na koniec kariery ponownie stanąć przed szansa wywalczenia pasa którejś z liczących się organizacji.

******************

Zakłady bukmacherskie >>> Wszystkie walki MMA i bokserskie można obstawiać w BETFAN. Skorzystaj z bonusu powitalnego 200%. Nie masz konta. Zarejestruj się TUTAJ.

Firma BETFAN to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Chcecie obstawić wyniki innych walk na innych wydarzeniach. Zapraszamy do naszej Strefy Gracza. Zobaczcie na jakie nadchodzące wydarzenia można już obstawiać wyniki. W tym celu kliknij TUTAJ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*