Badou Jack pokonuje przed czasem Illungę Makabu i zostaje mistrzem w trzeciej kategorii wagowej!

Badou Jack
Foto: MVP

Za nami co-main event na gali Jake Paul vs Tommy Fury. Mowa oczywiście o walce Illunga Makabu vs Badou Jack. Chyba jednak trochę niespodziewanie ale walkę kontrolował i w końcu wygrał przed czasem Badou Jack, który tak naprawdę niedawno dopiero przeniósł się do kategorii cruiser. Tym samym Badou Jack został mistrzem już w trzeciej kategorii wagowej.

Walka rozpoczęła się badawczo. Obaj atakowali często ciosami na tułów. Rozpoznanie terenu. W rundzie drugiej wydawalo sie ze Jack zaczal lapac lepszy rytm. O wiele lepiej pracował na nogach w porównaniu do Makabu. Może to przerwa Makabu dala się we znaki, bo pauzował od aż 14 miesięcy albo po prostu Jack jest w tym aspekcie o wiele lepszy. W każdym razie ładnie pracował Jack na nogach i poruszał się naokoło przeciwnika.

Trzecia runda już lepsza w wykonaniu Makabu. Jakby się wreszcie rozgrzał. Wiele ciosów na korpus w wykonaniu Illungi doszło do celu. W czwartej rundzie, gdy wydawało się ze Makabu zacznie się rozpędzać Jack posłał przeciwnika na deski ładnym ciosem z prawej reki. Podobne ciosy z prawej reki w ogóle zaczęły coraz częściej dochodzić do celu. Jack ładnie zachodził Makabu i znajdował dobre katy do zadawania ciosów.

W kolejnej rundzie Jack zaczął spokojnie, pomimo ze we wcześniejszej miał przeciwnika na deskach. W sumie rozsądne posuniecie, jak na weterana ringów przystało. Wiedział, ze Makabu ze swoja silą uderzenia zawsze pozostaje groźny. Makabu cały czas głownie wyprowadzał ciosy na tulów, ale Jack nieustannie dobrze poruszał się na nogach i unikał wielu z nich. Runda szósta podobna w swoim przebiegu do piątej. Można było zakładać, ze to Makabu będzie się wydawał większym zawodnikiem w porównaniu do Jacka, który przywędrował z niższych kategorii. Tak jednak to nie wyglądało.

W rundzie siódmej Makabu trochę lepszy w pierwszej połowie starcia. Jack w drugiej. Optycznie całościowo runda lepsza w wykonaniu Jack’a. Rudna ósma już znacznie bardziej wyrównana a to dlatego, ze nogi Badou Jacka jakby trochę zwolniły. Ciosy z prawej jednak nadal dochodziły celu i miały swoja wymowę. Rundy dziewiąta i dziesiąta podobne swoim przebiegu do ósmej..

W rundzie 11 Jack ponownie posłał Makabu na deski ringu. Ponownie po ciosie z prawej reki. Runda 12 przyniosła koniec. Badou ponownie zranił Illungę i tym razem przycisnął i szedł na całość widząc, że rywal jest wyraźnie zraniony i wyczerpany. Sędzia wkroczył i przerwał potyczkę.

******************

Zakłady bukmacherskie >>> Wszystkie walki MMA i bokserskie można obstawiać w BETFAN. Skorzystaj z bonusu powitalnego 200%. Nie masz konta. Zarejestruj się TUTAJ.

Firma BETFAN to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Chcecie obstawić wyniki innych walk na innych wydarzeniach. Zapraszamy do naszej Strefy Gracza. Zobaczcie na jakie nadchodzące wydarzenia można już obstawiać wyniki. W tym celu kliknij TUTAJ.

1 Trackback / Pingback

  1. Skróty walk Paul vs Fury i Makabu vs Jack + konferencja prasowa po walce (WIDEO) - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*