Jake Paul przegrywa walkę z Tommym Furym przez niejednogłośną decyzję (WIDEO)

Jake Paul
Foto: Getty Images

W głównej walce wieczoru gali rozgrywanej w Arabii Saudyjskiej zmierzyli się w 8-rundowym pojedynku Jake Paul i Tommy Fury. Lepszy okazal sie brat Tysona Fury’ego, który chyba wypadł lepiej boksersko i całościowo niż wszyscy się spodziewali. Jego „ring generalship” było na wyższym poziomie wygrał zasłużenie. Oczywiście Jake Paul nie wypadł źle (jak na boksera z tak małym stażem) i robił co mógł, miał nawet Fury’ego na deskach ale w ogólnym rozrachunku zaprezentował jednak gorzej. I choć jeden sędzia widział wygrana Paula, to jednak dwóch, pozostałych, oceniło już walkę bardziej sprawiedliwie.

Najsilniejsza bronią Fury’ego był jego jab, który funkcjonował naprawdę dobrze i sprawiał Paulowi wiele problemów. Na przestrzeni całej walki Tommy doprowadził do celu 88 z wyprowadzonych 302 ciosów. W przypadku Paula ta statystka to 49/157. Po walce sędziowie punktowali niejednomyślnie: 75-74 dla Paula, 76-73 dla Fury’ego oraz 76-73 dla Fury’ego. Obu zawodnikom sędzia odjął w trakcie walki punkt, Paulowi za uderzenia w tył głowy, Fury’emu za przytrzymywanie.

Przebieg walki:

Runda 1: Początek walki i od razu klincz Paula. Później jeszcze kilka razy Jake klinczował. Fury dobrze pracował jabem i polował na mocne ciosy sierpowe, ale Paul sprytnie ich unikał. Na minutę przed końcem rundy Amerykanin wyprowadził precyzyjny prawy wprost na szczękę Fury’ego na co Anglik odpowiedział kombinacją kilku mocnych ciosów.

Runda 2: Fury nadal starał się pracować ciosami prostymi, natomiast Jake Paul atakował obszernymi sierpami. Jednak to ciosy Anglika były bardziej precyzyjne. Fury wyczuł odpowiedni dystans i co chwilę kłuł rywala długim prostym. Paul sprawiał wrażenie zaniepokojonego i podrażnionego swoja niemocą.

Runda 3: T starcie mocno rozpoczął Paul, który znów nastawił się na ciosy sierpowe. Kilka z nich doszło na korpus rywala. Tommy jednak umiejętnie kontrolował dystans i nie dawał sobie zrobić zbyt dużej krzywdy. Sam pracował jabem i dokładał czasami cios z prawej reki.

Runda 4: Fury atakował nadal głownie lewym prostym i kombinacjami dwóch ciosów. Jake Paul tez zaczął zadawać ciosy proste często wyprzedzające ciosy Fury’ego. Pod koniec tego starcia Fury uderzył Paula w tył głowy.

Runda 5: Obaj zawodnicy robili to co wcześniej. Paul próbował ulokować prawe sierpowe, ale Fury karcił go ciosami prostymi. Sędzia przerwał w pewnym momencie walkę i odebrał punkt Amerykanowi za uderzenie w tył głowy. Amerykanin doprowadził w tej rundzie cios który wyraźnie zrobił wrażenie na Furym. I gdyby nie odjęty punkt to ta runda poszłaby na konto Paula.

Runda 6: Agresywnie rozpoczął Paul, ale Fury był dla niego bezlitosny. Na jeden z ataków odpowiedział mocnym podbródkowym, który zrobił wrażenie. W tej rundzie dużo przytrzymywania z obu stron. Sędzia zwrócił uwagę ale za chwile wkroczył i odjął punkt Fury’emu. Prawdopodobnie właśnie za dalsze przytrzymywanie.

Runda 7: W tej rundzie widać było już zmęczenie Jake’a Paula. Tommy Fury z kolei nadal skutecznie atakował go prostymi kombinacjami lewy-prawy. W pewnym momencie zawodnicy zderzyli się głowami co zaskutkowało rozcięciem u Tommy’ego.

Runda 8: Ostatnia runda i niespodziewanie Jake Paul odzyskuje nadzieje na zwycięstwo. Lewy prosty posyła Anglika na deski. Amerykanin ruszył ostro po nokaut, ale zabrakło mu sił, by wykończyć rywala.

Tommy Fury zwycięża przez niejednogłośną decyzje: 75-74 dla Paula, 76-73 dla Fury’ego oraz 76-73 dla Fury’ego

Po walce, pomimo całego trash talku przed walka, Jake Paul przyznał ze Tommy był lepszy tego wieczoru. W kontrakcie na walkę był zapisany rewanż jedynie w przypadku porażki Paula. I ten, jak powiedział w wywiadzie po walce, ma zamiar ten zapis egzekwować i do rewanżu doprowadzić.

Fragmenty walki:

Wywiady po walce:

******************

Zakłady bukmacherskie >>> Wszystkie walki MMA i bokserskie można obstawiać w BETFAN. Skorzystaj z bonusu powitalnego 200%. Nie masz konta. Zarejestruj się TUTAJ.

Firma BETFAN to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Chcecie obstawić wyniki innych walk na innych wydarzeniach. Zapraszamy do naszej Strefy Gracza. Zobaczcie na jakie nadchodzące wydarzenia można już obstawiać wyniki. W tym celu kliknij TUTAJ.

1 Trackback / Pingback

  1. Skróty walk Paul vs Fury i Makabu vs Jack + konferencja prasowa po walce (WIDEO) - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*