Saul Alvarez vs John Ryder 6 maja w Meksyku

Canelo
Foto: Matchroom Boxing

Mówiono o tym już od dawana ale dopiero teraz informacja została oficjalnie potwierdzona przez grupę Matchroom Boxing Eddiego Hearna. 6 maja w Cinco de Mayo powróci na ring Canelo Alvarez (58-2-2, 29 KO). Walka odbędzie się w Zapopan, Jalisco na obiekcie Mexico’s Estadio Akron. Rywalem Alvareza będzie John Ryder (32-5, 18 KO). Warte odnotowania jest ze będzie to pierwsza walka Canelo w jego rodzinnym mieście Jalisco od 2011 roku kiedy to mierzył się, jeszcze jako młody chłopak z Ryanem Rhodes’em.

Walka z Johnem Ryder powinna tak naprawdę odbyć się wcześniej, gdyby sędziowie nie wypaczyli wynik walki Ryder z Callumem Smithem. W 2020 roku w walce pomiędzy Ryderem i Smithem zdecydowana większość obserwatorów widziała zwycięstwo Rydera. Jednak sędziowie widzieli to inaczej i zwycięzcą został ogłoszony Smith, który później poległ w konfrontacji z Canelo. Poza Smithem od tamtej pory Canelo walczył i pokonywał takich zawodników jak Avni Yildirim, Billy Joe Saunders oraz Caleb Plant. Potem Canelo wybrał się na wycieczkę do kategorii lekko ciężkiej, gdzie znalazł pogromce w postaci Dimitry Bivola. W wrześniu 2022 powrócił do niższej kategorii aby po raz trzeci zmierzyć się, w obronie wszystkich swoich pasów, ze starym rywalem, Gennadiy’em Golovkin’em.

John Ryder, po niesłusznej porażce z Callumem Smithem, wrócił zwyciestwami na Mike’em Guy’em, Jozefem Jurko oraz Danielem Jacobsem. Następnie zmierzył się z niepokonanym Zachem Parkerem i wywalczył pas WBO interim w kategorii super średniej.

Canelo wraca po operacji dlatego teoretycznie mniej wymagający Ryder wydawał się dobra opcja. Z jednej strony wydaje się, że to najsłabszy oponent z rozważanych przez Canelo, a przy okazji pozwalający wypełnić Alvarezowi obowiązki wynikające z bycia niekwestionowanym mistrzem (obowiązkowe obrony). Z drugiej strony dla samego Rydera jest to tez swojego rodzaju rekompensata za to co spotkało go jakiś czas wcześniej w czasie walki ze Smithem.

Za nami także już pierwsze face-to-face Canelo i Rydera. Do zobaczenia poniżej:

**************

Zakłady bukmacherskie:

BETFAN >>> Walki MMA i bokserskie można obstawiać w BETFAN. Skorzystaj z bonusu powitalnego 200%. Nie masz konta. Zarejestruj się TUTAJ.

FORTUNA >>> Walki MMA i bokserskie można obstawiać także w u bukmachera FORTUNA. Ponadto wyłącznie u tego bukmachera można obstawiać wyniki walk z High League. Zapraszamy do założenia konta TUTAJ

Firma BETFAN oraz FORTUNA to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

1 Trackback / Pingback

  1. Saul Alvarez vs John Ryder: info + karta walk + zapowiedź (WIDEO) - Fighter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*