Joshua Buatsi vs Paweł Stępień planowane na 6 maja w Birmingham?

Paweł Stępień

Brytyjskie media (NoSmokeBoxing.com) donoszą, że możliwy jest pojedynek Joshua Buatsi vs Paweł Stępień na 6 maja 2023 w Birmingham. Joshua Buatsi (16-0, 13 KO) notowany na pierwszym miejscu przez WBA właśnie na ten dzień ma zaplanowany debiut w nowej grupie promotorskiej Boxxer. Wcześniej związany był z grupa Matchroom Boxing Eddiego Hearna.

Paweł Stępień (18-0-1, 12 KO) jest obecnie notowany przez dwie organizacje. W IBF jest notowany na miejscu 6, natomiast w WBA na miejscu 13. Jeszcze niedawno Stępień miał ustalony pojedynek z Callumem Smitem, obowiązkowym pretendentem do tytułu WBA. Smith jednak wycofał się z pojedynku tłumacząc się kontuzja. Spotkało się to z dość dużą falą krytyki bo wszystko wskazuje na to, ze w międzyczasie dogadane zostało starcie z mistrzem Beterbievem i Smith nie chciał po prostu ryzykować.

Paweł Stępień w ostatnich walkach pokonywał Ezequiela Osvaldo Madernę oraz Marek Matyja. Ten pierwszy wygrał później niespodziewanie z prospektem Karolem Itaumą natomiast Marek Matyja dal wyrównana walkę Craigowi Richardsowi.

Joshua Buatsi miał obiecujący początek kariery zawodowej w roku 2017. Walki toczył w zadowalającej ilości i zwiększał poziom opozycji. Ale to było jedynie na początku. Przez ostatnie lata niestety poziom jego aktywności drastycznie spadł i stoczył zaledwie cztery walki w czasie ostatnich trzech lat. Buatsi ostatnio rozstał się także ze swoim długoletnim promotorem, Eddiem Hearnem i dolaczyl do grupy Bena Shaloma, Boxxer. Swój ruch Buatsi tłumaczył, ze nie zapewniono mu wystarczającej reklamy i promocji na DAZN, telewizji z która Hearn od dawna współpracuje.

Jeżeli walka Buatsi vs Stępień rzeczywiście doszłaby do skutku to byłoby to bardzo dobre sportowe zestawienie i wyzwanie sportowe dla obu zawodników i najpoważniejszy test w karierze każdego z nich.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*