Okolie vs Light: podstawowe informacje + karta walk

Okolie
Foto: Boxxer

Już w ten weekend odbędzie sie ciekawa gala w Anglii w Manchesterze. Organizatorem gali jest prężnie rozwijająca się grupa Boxxer należąca do Bena Shaloma. Ta sama grupa, do której ostatnio przeszedł Joshua Buatsi (który być moze zmierzy się z Pawłem Stępniem) i ta sama która nawiązała tez współprace z Knockout Promotions przy okazji gali Różanski vs Babić. Gala odbędzie się 25 marca a w walce wieczoru wystąpi pogromca kilku Polakow (Krzysztofa Głowackiego, Nikodema Jeżewskiego i Michała Cieślaka) Laurence Okolie. Zmierzy się on z niepokonanym Davisem Lightem..

Lawrence Okolie (18-0-0, 14 KO), to niepokonany zawodnik pochodzący z Wielkiej Brytanii. Jest obecnym mistrzem świata WBO w kategorii cruiser. Tytuł wywalczył w roku 2021 i bronił go od tej pory dwa razy, miedzy innymi przeciwko Michałowi Cieślakowi. Oprócz wymienionych trzech Polaków tory pokonywał tak naprawę w ciągu ostatnich dwóch lat, na początku swojej kariery mierzył się z innym Polakiem, cenionym journeymanem i testerem prospektów, Łukaszem Rusiewiczem.

Okolie znany jest przede wszystkim ze swoich bardzo dobrych warunków fizycznych (196 cm wzrostu o 210 cm zasięgu), które połączone z niewygodnym, czasami brudnym, stylem i dobra technika, sprawiają ze jest zawodnikiem bardzo trudnym do boksowania i pokonania. Zobaczmy czy niepokonany także na zawodowych ringach Davies Light (20-0-0, 12 KO) znajdzie na niego sposób.

W rekordzie Davies Light, pomimo tego, ze jest niepokonany na zawodowych ringach próżno szukać wielkich nazwisk. Bez dwóch zdań Okolie będzie największym wyzwaniem w jego karierze.

Na gali wystąpi ciekawy prospekt brytyjski Frazer Clarke, któremu w ostatniej chwili zmieniono rywala. Zamiast z Rydellem Bookerem zmierzy się on z Bogdanem Dinu. na rozpisce zobaczmy także jednego Polaka, weterana ringów i cenionego journeymana Roberta Talarka.

Poniżej prezentujemy kompletna kartę walk tego wydarzenia:

Karta walk:

  • Lawrence Okolie (18-0-0) vs. David Light (20-0-0) // walka o pas WBO w kategorii cruiser
  • Levi Giles (13-0-0) vs. Michael Gomez Jr (18-1-0) // kategoria super piórkowa
  • K. Artingstall (2-0-0) vs. Linzi Buczynski (4-1-0) // kategoria piórkowa
  • Rhys Edwards (13-0-0) vs. Brian Phillips (12-3-0) // kategoria piórkowa
  • Callum Simpson (10-0-0) vs. Celso Neves (9-3-2) // kategoria superśrednia
  • Shakiel Thompson (9-0-0) vs. Robert Talarek (27-17-3) // kategoria średnia
  • Aaron McKenna (15-0-0) vs. Lukas Ndafoluma (18-6-0) // kategoria średnia
  • Samuel Antwi (14-2-0) vs. Omir Rodriguez (13-4-1) // kategoria lekko-średnia
  • Casey Brown (4-1-0) vs. Harvey Lambert (1-0-0, 1 KO) // kategoria lekka
  • Frazer Clarke (5-0-0, 4 KO) vs. Bogdan Dinu (20-4-0) // kategoria ciężka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*